​■■ Czy agent Stasi „Oscar” z Pomorza to Donald Tusk?

Ralf Georg Reuth i Günther Lachmann w swojej książce „Pierwsze życie Angeli M.” zadają wiele pytań, które wymagają zastanowienia się.


Czy Donald Tusk był DDR-owskim agentem (Stasi) o pseudonimie „Oscar” działającym w latach 80-tych w Trójmieście? twardych dowodów nie ma, ale wielu opozycjonistów z WZZ (Wolnych Związków Zawodowych) w tym Kazimierz Maciejewski, Krzysztof Wyszkowski i Lech Zborowski mają wątpliwości w stosunku do Donalda Tuska.

Jeżeli Donald Tusk był agentem STASI i SB o pseudonimie „Oscar”, który aktywnie działał w gdańskiej „Solidarności”, to ewentualne zamierzchłe powiązania ze STASI mogą rzucać zupełnie nowe światło na wzajemnie wsparcie i zażyłe stosunki w polityce międzynarodowej Donalda Tuska i Angeli Merkel.

Autorzy Ralf Georg Reuth i Günther Lachmann w swojej książce „Pierwsze życie Angeli M.” zadają wiele pytań, które wymagają zastanowienia się. Jakże zasadne w świetle książki „Pierwsze życie Angeli M.” wydają się słowa Jarosława Kaczyńskiego, że Angela Merkel została kanclerzem nieprzypadkowo. A jakże służalczy i jak śmieszny wydaje się list ludzi rozumnych „Czujemy się w obowiązku wyrazić głęboki sprzeciw wobec ostatnich wypowiedzi prezesa Jarosława Kaczyńskiego o stosunkach polsko-niemieckich” – napisali byli szefowie polskiej dyplomacji: Władysław Bartoszewski (dziś pełnomocnik rządu ds. stosunków międzynarodowych), Włodzimierz Cimoszewicz, Andrzej Olechowski, Dariusz Rosati i Adam Daniel Rotfeld. Szczegółem jest to, że czterech z podpisujących ten wiernopoddańczy list było TW, o pseudonimach „ Must”, „Carex”, „Buyer” i „Ralf”. W świetle książki, która się ukazała żaden z sygnatariuszy listu nie przeprosił Jarosława Kaczyńskiego, ale czego wymagać od lokajów.

Jeżeli naprawdę Tusk był „Oscarem” Stasi, to jego papiery były znane zarówno Merkel jak i Putinowi, stąd nie dziwi zachowanie Tuska w stosunku do Putina, słynna rozmowa w języku niemieckim na molo w Sopocie, mogła spowodować zgodę Tuska na wszelkie działania Putina wobec św. pamięci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, na którego ani Putin ani Merkel nie miała papierów.

Proniemiecka polityka Tuska, spowodowała zrujnowanie kraju i stała się przyczyną ucieczki Tuska z Polski pod skrzydła Angeli Merkel, która załatwiła mu bardzo dobrą synekurę w Brukseli. Dla Merkel jest to bardzo wygodne, gdyż ze strachu przed kompromitacją Tusk zrobi wszystko co mu Angela każe.

Jak miecz Damoklesa nad Tuskiem wisi wydanie w kwietniu książki niemieckiego dziennikarza śledczego Jürgena Rotha o katastrofie smoleńskiej „Zamknięte akta S.”. Po raz pierwszy prezentuje ona prawdziwe tło katastrofy polskiej maszyny, bada bardzo aktualną kwestię, co łączy katastrofę w Smoleńsku, zestrzelenie samolotu MH-u17 z konfliktem na Ukrainie.

Według Jürgena Rotha źródła w BND (Bundesnachrichtendienst)? mówią: był to zamach. Mało tego dziennikarz utrzymuje, że zna nazwisko odpowiedzialnego/ych za zamach.

Jeżeli jest prawdą to co napisał dziennikarz, boję się o jego życie, czy np. nie zawita do niego seryjny samobójca.

http://wpolityce.pl/smolensk/239246-czy-z-ksiazki-niemieckiego-autora-o-…
http://www.rp.pl/artykul/728986.html?print=tak&p=0
http://racjapolskiejlewicy.pl/donald-tusk-podejrzany-o-wspolprace-ze-sta…

Andy51 • naszeblogi.pl

Witaj „Oscarze”, jak ci się spało?

Boję się, że niestety, ale po tym, co ujawnił Juergen Roth nie najlepiej. Na naszych oczach kolejny agent przekonuje się, jak fatalnie ulokował swoje uczucie.

Sprawa z „Oskarem”, którego my pewnie znamy z widzenia, ale nie kojarzymy z tym pseudonimem, może być innego kalibru, niż z „Bolkiem” i pomniejszymi agenciakami. W internetowych spekulacjach wiąże się go z – wymienionym w raporcie niemieckiego wywiadu – człowiekiem odpowiedzialnym za ten zamach.

A skoro Juergen Roth publicznie ujawnił, co wywiad niemiecki sądzi o Tragedii Smoleńskiej, to ani chybił poznamy też imię i nazwisko wymienionego przez nich osobnika, który chyba już dziś może żałować, że się w ogóle urodził.

ant.an • naszeblogi.pl

Rozmowa mec. Stefana Hambury z Jürgenem Rothem

Reklama

Możliwość komentowania ​■■ Czy agent Stasi „Oscar” z Pomorza to Donald Tusk? została wyłączona

%d blogerów lubi to: