■■ No i kto tu okazał się idiotą i szaleńcem ?

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 1 kwietnia 2015

W Polsce nie ma demokracji, co już parę lat temu mógł zauważyć nawet taki dyletant jak ja.

jestesmy bezkarni a. krauze

Czy tych buraków nie stać już na żadną finezję ? Muszą iść w zaparte, wystarczy posłuchać Nałęcza w Trujce. W mediach reżimowych, np. w ostatnim programie Lisa, odbywa się rozpaczliwe zaklinanie rzeczywistości przy pomocy bezustannie powtarzanej frazy o „demokratycznym państwie”. Algorytm rozumowania, który tej frazie towarzyszy, jest porażająco infantlny – „Mamy państwo demokratyczne, więc wyrok sądu w sprawie Kamińskiego jest wiarygodny.”

Więc przypomnę, że jest dokładnie odwrotnie, bo basic logic wskazuje, iż po owocach ich poznacie. Jakie są wyroki sądu, takie jest państwo, a bezprawie sądowe przesądza o niedemokratyczności państwa, jako że sąd to jedna z instytucji władzy państwowej.

Zgnilizna opanowywała w trakcie premierowstwa Tuska kolejne segmenty państwa (chyba pamiętają Państwo represje i naciski wobec nezależnych historyków, które ten proces zainicjowały?) aż w końcu dotarła do podstawowego segmentu demokracji jakim jest system wyborczy, co jednoznacznie potwierdził raport NIKu.

Demokracja ma parę aspektów.
Jednym z nich jest istnienie i działalność opozycji, a tu oto polityk opozycji i szef służby walczącej z korpupcją zostaje skazany przez skorumpowany bezmiar niesprawiedliwości.
Drugim aspektem jest aspekt podstawowy dla demokracji czyli system wyborczy, który, w świetle raportu NIK, okazał się totalną kompromitacją.

Wniosek jest prosty, choć mało odkrywczy, bo przecież o układzie postkomunistycznym prof. Staniszkis pisała już ze dwadzieścia lat temu. Trzeba było czytać. W Polsce nie ma demokracji, co już parę lat temu mógł zauważyć nawet taki dyletant jak ja.

No i kto tu okazał się idiotą albo nawet i szaleńcem ? Bezzwłocznie należy wysłać karetki pogotowia do najwyższych urzędów w państwie, zanim oni wysadzą Polskę w powietrze.

zetjot • niepoprawni.pl
rys. Andrzej Krauze

Reklama

Możliwość komentowania ■■ No i kto tu okazał się idiotą i szaleńcem ? została wyłączona