■■ Prokuratura ustaliła: SB nie fałszowała donosów Wałęsy, w związku z czym są one prawdziwe

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, Wyszkowski Krzysztof by Maciejewski Kazimierz on 11 kwietnia 2015

– umorzenie tego śledztwa oznacza potwierdzenie prawdziwości donosów Lecha Wałęsy jako tw. “Bolka”.

Media informowały o tym, że prokuratorzy IPN umorzyli śledztwo w sprawie doniesienia Lecha Wałęsy o rzekomym fałszowaniu przez SB dowodów jego agenturalności jako tajnego współpracownika pseudonim „Bolek”. Jednak nikt nie wspomniał o tym, że umorzenie tego śledztwa oznacza potwierdzenie prawdziwości donosów Lecha Wałęsy jako tw. “Bolka”.

Donosy Lecha Wałęsy jak tw. „Bolka” nie były nigdy fałszowane przez SB – ustaliła prokuratura. Umorzenie śledztwa oznacza również, że SB nigdy nie zrealizowała planu podrobienia donosów Wałęsy w celu “przedłużenia” okresu jego agenturalności poza rok 1976 i nigdy nie rozpowszechniała fałszywych dokumentów tego rodzaju.

Tak więc wszelkie zaprzeczenia Lecha Wałęsy, jakoby dokumenty w postaci donosów tw. “Bolek” znajdujące się w archiwum IPN zostały podrobione, są kłamstwem. To właśnie ustaliła prokuratura.

W związku z mylnie odbieraną informacją o umorzeniu śledztwa w sprawie doniesienia Lecha Wałęsy Krzysztof Wyszkowski wyjaśnia, że prokuratura potwierdza, że donosy Wałęsy i jego słynna rozmowa z bratem są prawdziwe!

Prostowanie fałszów zawartych w szeroko rozpowszechnianej długiej i zapewne świadomie „zaplątanej” depeszy agencyjnej wymagałoby wiele miejsca i czasu, a mam poczucie, że moim obowiązkiem jest szybkie i możliwie zwięzłe objaśnienie sensu sprawy, o której dowiedziałem się przed chwilą jadąc pociągiem do Warszawy na jutrzejsze obchody piątej rocznicy katastrofy smoleńskiej (szkoda, że do frontu mediów postkomunistycznych, „zawodowo” zakłamującej sprawę bycia przez Wałęsę w latach 1970 – 1976 płatnym donosicielem komunistycznej policji politycznej, dołączył również portal „wPolityce”, który zapewne po prostu mechanicznie powielił kłamliwą interpretację decyzji prokuratury) – napisał Krzysztof Wyszkowski na swoim blogu, podając:

– umorzenie śledztwa jest urzędowym potwierdzeniem przez właściwy w takich sprawach organ państwowy, że SB nie fałszowała donosów Lecha Wałęsy jako t.w. “Bolka”!;

– umorzenie to oznacza również, że SB nigdy nie zrealizowała planu podrobienia donosów Wałęsy w celu “przedłużenia” okresu jego agenturalności poza rok 1976 i nigdy nie rozpowszechniała fałszywych dokumentów tego rodzaju;

– umorzone również śledztwo w sprawie rzekomego sfałszowania (sfabrykowania) przez SB tzw. rozmowy braci (nagranie dokonane przez Stanisława Wałesę w Arłamowie i przechwycone przez SB), dokonane pod formalnym tytułem przedawnienie karalności czynu, faktycznie oznacza potwierdzenie prawdziwości nagrania i zawartych w nim wypowiedzi Lecha Wałęsy.

Co oznacza komunikat prokuratury o umorzeniu śledztwa? Oznacza jednoznacznie, że wszelkie zaprzeczenia Wałęsy, jakoby dokumenty w postaci donosów t.w. “Bolek” oraz „rozmowy braci” znajdujące się w archiwum Instytutu Pamięci Narodowej, a udostępnionej publiczności w książce Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka pt. “SB a Lech Wałęsa” zostały podrobione – są kłamstwem.

Przesłuchano wszystkich funkcjonariuszy SB, którzy mieli uczestniczyć w procederze fałszowania zarówno donosów Lecha Wałęsy jako t.w. „Bolek” oraz „rozmowy braci”. Do fałszowania tych dokumentów nie doszło!

Według Krzysztofa Wyszkowskiego w tej sprawie pozostaje tylko jedna kwestia nie wyjaśniona. „Jest nim odstąpienie przez prokuraturę od obowiązku ukarania Lecha Wałęsy za złożenie w 2005 roku świadomie kłamliwego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa” – zaznacza Wyszkowski.

wyszkowski.com.pl, niezalezna.pl
fot. Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Prokuratura ustaliła: SB nie fałszowała donosów Wałęsy, w związku z czym są one prawdziwe została wyłączona

%d blogerów lubi to: