■■ Wyborcze matactwa rozpoczęte !

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 24 kwietnia 2015

Ruch Kontroli Wyborów alarmuje !

Ruch Kontroli Wyborów (RKW) podaje, że przy losowaniach członków komisji wyborczych (losowanie odbywa się w tych komisjach, w których liczba chętnych przekroczyła ustawową) dochodziło do licznych nieprawidłowości. Szczególnie bulwersujące zdarzenie dotyczy Aleksandrowa Łódzkiego.

Losowanie w czterech komisjach w Aleksandrowie Łódzkim obserwowali członkowie Ruchu Kontroli Wyborów.

W trakcie losowania urzędnicy wyjmowali kolejno koperty. Te, które zostały, oznaczały osoby odrzucone. Zauważono przy tym niepokojące zjawisko – część kopert miała zagięte rogi. Po interwencji obserwatorów urzędnicy pokazali, z rekomendacji jakiego komitetu są ludzie figurujący na formularzach w znaczonych kopertach. Okazało się, że wszyscy byli z komitetu Bronisława Komorowskiego. Oczywiście żadna z tych kopert nie znalazła się w gronie odrzuconych, dziwnym trafem odpadli natomiast wszyscy przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości – czytamy na stronie stowarzyszenia Solidarni 2010.

Jak podaje RKW, sytuacja w Aleksandrowie Łódzkim zostanie opisana i skierowana do organów ścigania oraz komisarza wyborczego.

Z kolei w Siedlcach do wszystkich osób zasiadających w komisjach dzwoniły osoby z gmin i urzędów miast tłumacząc, że powinny być przy stołach tylko kilka godzin, ponieważ jest za mało miejsca. W dodatku absolutnie nie powinno się zgłaszać na przewodniczącego komisji, ponieważ oznacza to dodatkową pracę i bardziej opłaca się być zwykłym członkiem komisji.

Natomiast w gminie Jaktorów (woj. mazowieckie) losowania członków komisji odbyły się bez publicznego zawiadomienia zainteresowanych o ich terminie. Koordynator RKW złożył w gminie Jaktorów zapytanie o termin losowania członków komisji, odpowiedź otrzymał jednak już po terminie losowania. Urzędnik zadzwonił do niego w poniedziałek, 20 kwietnia, o godz. 14.00, aby powiadomić, że losowanie było o godz. 12.00. Koordynator złożył już odpowiednie pismo u Komisarza Wyborczego w Warszawie. Domaga się w nim unieważnienia losowania i przeprowadzenia ponownego losowania z dopełnieniem wszelkich formalności, w tym publicznego zawiadomienia o terminie losowania.

solidarni2010.pl, niezalezna.pl

Możliwość komentowania ■■ Wyborcze matactwa rozpoczęte ! została wyłączona

%d blogerów lubi to: