★☭ Usunąć relikty komunizmu ▀

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ oświadczenia by Maciejewski Kazimierz on 24 kwietnia 2015

Apel kombatantów do władz o prawne zakazanie obecności symboli komunistycznych w przestrzeni publicznej

Apel POKiN o uchwalenie ustawy o usunięciu reliktów komunizmu

Prezydent Bronisław Komorowski
Marszałek Sejmu Radosław Sikorski
Premier Ewa Kopacz

Do wiadomości: Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

Wielce Szanowni Państwo!

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie apeluje po raz kolejny do Szanownych Adresatów o doprowadzenie do uchwalenia ustawy nakazującej usunięcie wszystkich reliktów komunistycznych w tym pomników-obiektów chwały sowieckiego okupanta.
Przez ostatnie dwie kadencje rządów Platformy Obywatelskiej i PSL wystosowaliśmy do Was wraz z innymi organizacjami kombatantów, więźniów politycznych i weteranów walk o niepodległą Polskę dziesiątki, a może nawet setki listów domagających się ustawowego rozwiązania tej sprawy.

Wasze żałosne i pokrętne odpowiedzi oraz brak jakiejkolwiek decyzji wskazują na kompletne zwasalizowanie i podporządkowanie interesów Polski interesom Putina i Moskwy. Co prawda istnieje już ustawodawstwo nakazujące usunięcie reliktów komunistycznych, ale nie jest ono respektowane przez władze samorządowe. Także policja i prokuratura prowadzą akcje represyjne w szeregu polskich miast połączone z używaniem przemocy fizycznej i kierowaniem aktów oskarżenia do sądów przeciw patriotom domagającym się usunięcia obiektów chwały Armii Czerwonej. Takie procesy trwają w Katowicach i w Nowym Sączu.

Po Polsce rozjeżdżają się przedstawiciele rosyjskiego Ministerstwa Obrony Narodowej i dyplomaci Moskwy, wydając polecenia oraz wywierając presję na władze samorządowe, domagając się, aby nie usuwały pomników zniewolenia. Tak było np. w przypadku pomnika kata żołnierzy Armii Krajowej gen. Iwana Czerniachowskiego w Pieniężnie. Mimo, że władze Pieniężna zdecydowały się ten pomnik usunąć, to na skutek sprzeciwu ambasadora Rosji nie dokonały tego. Można by więc zapytać rządzących Polską, czy jesteśmy niepodległym krajem, czy też wciąż jak za czasów PRL-u głos decydujący ma Moskwa. I nie jest to wcale retoryczne pytanie.

Taki stan rzeczy nie może dłużej trwać. Dlatego Porozumienie powodowane troską o kondycję państwa polskiego, o patriotyzm i rozumną politykę historyczną oczekuje szybkiego uchwalenia ustawy o usunięciu reliktów komunistycznych, jeszcze przed przerwą wakacyjną. Oczekujemy od Was bycia patriotami. Odpowiedzcie sobie i nam, czy to jest za wielkie wymaganie.

Apelujemy do Szanownych Adresatów naszego Apelu o pisemne przedstawienie swojego stanowiska w tej sprawie.

Sekretarz Porozumienia
Edward Wilhelm Jankowski
Przewodniczący Porozumienia
Edmund Wesoły

wpolityce.pl
fot. wpolityce.pl

Pomnik ku czci bohaterów Armii Radzieckiej w Tczewie

zburzyc pomniki rosyjskiego okupanta

Możliwość komentowania ★☭ Usunąć relikty komunizmu ▀ została wyłączona

%d blogerów lubi to: