■■ Leszek Żebrowski: Minuta ciszy dla tow. Barbary Blidy. To jest cyrk, nie parlament…

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 25 kwietnia 2015

– pisze na swoim profilu na Facebooku znany i ceniony historyk Leszek Żebrowski.

Komentuje fakt, że Sejm minutą ciszy uczcił byłą minister w rządzie SLD, której prokuratura chciała postawić zarzuty korupcyjne ws. dotyczącej mafii węglowej.

To jest cyrk, nie parlament. Minuta ciszy dla tow. Barbary Blidy, „bo wzięła się i zabiła”…

Była specjalna Komisja Sejmowa (kosztowała nas miliony!), badała sprawę latami i jakoś nie wykazała, że było to coś innego niż samobójstwo. Jej szef – tow. Ryszard Kalisz wyjadał słone paluszki i wypijał sejmową wooodę mineralną (darmową, ot co!), aż się … rozprzestrzenił a nawet wigoru nabrał, mnożąc się teraz pośpiesznie — wskazuje Żebrowski.

I dodaje: A nasi Bohaterowie dziesiątkami tysięcy zalegają gdzieś w cmentarnych i pozacmentarnych dołach, czekając na wydobycie i identyfikację oraz godne uczczenie zgodnie z naszą wolą.

Leszek Żebrowski dodaje: Czekamy na sprawiedliwość i zadośćuczynienie – dekomunizację, uznanie kierowniczych instancji PPR/PZPR za organizację zbrodniczą i zdradziecką, agenturalną. Na lustrację majątkową tych, którzy do 1989 r. mieli „Kapitał” Karola Marksa w głowie a nagle okazało się, że mają ogromny kapitał (ten realny) w kieszeniach, w sejfach, na kontach bankowych. Skąd?

wpolityce.pl
fot. Radek Pietruszka / PAP

Możliwość komentowania ■■ Leszek Żebrowski: Minuta ciszy dla tow. Barbary Blidy. To jest cyrk, nie parlament… została wyłączona

%d blogerów lubi to: