■■ Sławomir Cenckiewicz: „Kim trzeba być, by zostać kandydatem resortu? To jest pytanie o Komorowskiego”

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ relacje by Maciejewski Kazimierz on 30 kwietnia 2015

Promocja książki „Resortowe dzieci. Służby”

Przedstawiamy fragment spotkania promującego najnowszą książkę Wydawnictwa Fronda „Resortowe dzieci. Służby” poświęcony Bronisławowi Komorowskiemu.

Sławomir Cenckiewicz: Kim trzeba być, co trzeba zrobić […], żeby być kandydatem resortu i szeroko rozumianych ludzi resortu np. w tych wyborach prezydenckich. To jest pytanie o Bronisława Komorowskiego.

W promocji udział wzięli autorzy: Dorota Kania, Jerzy Targalski, Maciej Marosz, spotkanie prowadził Sławomir Cenckiewicz. Głos zabierał prezes Wydawnictwa Fronda Michał Jeżewski oraz przedstawiciele licznie zgromadzonej publiczności.

Dorota Kania przypomina internowanie Bronisława Komorowskiego, podanie żony o zwolnienie z internowania ze względu na śmierć dziadka i „dialogi operacyjne Bronisława Komorowskiego z bezpieką.” Komorowski niczego nie podpisywał, ale z bezpieką rozmawiał.

Kania przypomniała, że dokumenty Biura Studiów i Analiz MSW dotyczące Komorowskiego zaginęły, podobnie jak teczka paszportowa.

I nagle w 90. roku Bronisław Komorowski pojawia się w otoczeniu generalicji, wysokich oficerów LWP, mamy Klub Generałów, mamy inwestycję w parabank Palucha.

Dorota Kania przypomniała aferę z parabankiem Palucha, jak również różnymi fundacjami takimi, jak Pro Civili, czy Artwoj.

Sławomir Cenckiewicz uzupełnił biografię Komorowskiego o jego związki z segmentem wojskowym, Aferę Marszałkową, dziwne nominacje generalskie, związki z gen. Bojarskim.

Więcej na filmie poniżej:


blogpress.pl, wpolityce.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Sławomir Cenckiewicz: „Kim trzeba być, by zostać kandydatem resortu? To jest pytanie o Komorowskiego” została wyłączona

%d blogerów lubi to: