■■ Andrzej Duda w TVP Info: Nie traktujecie kandydatów na prezydenta równo

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 5 Maj 2015

Kandydat PiS na prezydenta Polski był gościem programu „Dziś wieczorem” TVP Info.

Początek rozmowy zdominował temat wyjścia ze studia Marcina Mastalerka. – Widocznie miał powody. Uznał, że nie ma innego wyjścia na problem, że państwo nie pokazujecie moich wystąpień. Wydawało mi się, że wszyscy kandydaci są traktowani równo. Tymczasem jeden kandydat – prezydent Komorowski – jest pokazywany sześciokrotnie na żywo, a inni nie – odpowiadał Andrzej Duda dopytywany o zdarzenie przez Beatę Tadlę.

Pierwsze pytanie prowadzącej Beaty Tadli nawiązywało do niedzielnej sytuacji, kiedy ze studia wyszedł Marcin Mastalerek. Tadla chciała wiedzieć, czy również i Andrzej Duda nie opuści nagle programu. – Jestem tutaj – odpowiedział i zapewnił, że nie ma zamiaru przerywać programu.

Tadla jednak nadal drążyła temat i chciała dowiedzieć się, co o zachowaniu Mastalerka sądzi kandydat na prezydenta.

– Widocznie miał powody. Uznał, że nie ma innego wyjścia na problem, że państwo nie pokazujecie moich wystąpień. Wydawało mi się, że wszyscy kandydaci są traktowani równo. Tymczasem jeden kandydat – prezydent Komorowski – jest pokazywany sześciokrotnie na żywo, a inni nie – mówił Andrzej Duda.

Prowadząca program próbowała tłumaczyć, że pokazują Bronisława Komorowskiego nie jako kandydata Platformy Obywatelskiej, ale jako urzędującego prezydenta. – Wszyscy wiemy, jak jest – skwitował tłumaczenia Tadli.

– To jest niesprawiedliwe, że państwo nie traktujecie kandydatów na prezydenta równo. Chciałbym, aby kandydaci byli pokazywani w sposób równy. To uczciwe podejście i od Telewizji Publicznej, na którą wszyscy płacimy abonament, oczekiwałbym uczciwego pokazywania – kontynuował Duda.

W końcu Tadla stwierdziła – najwyraźniej zdając sobie sprawę, że rozmowa zmierza w niekorzystnym dla jej stacji kierunku – że może to taka taktyka kandydata PiS. Że jeśli nie wygra wyborów, będzie mógł tłumaczyć, iż to m.in. przez to, że nie pokazywano go w telewizji.

– Jestem przekonany, że te wybory wygram. Od samego początku walczę o zwycięstwo – odpowiedział jej Duda.

Kandydat na prezydenta Polski zapewnił również, że weźmie udział we wtorkowej debacie zorganizowanej przez TVP. W przeciwieństwie do Komorowskiego.

– Prezydent nie traktuje wyborców poważnie. Wiem, że wyborcy oczekują tej debaty i dlatego ja na tę debatę przyjdę. Jeśli nie wygram w pierwszej turze, to stawię się na debacie z Bronisławem Komorowskim – oświadczył.

TVP Info, 300polityka.pl, niezalezna.pl
fot. TVP Info/print screen

fot. twitter/Krzysztof Karnkowski

■■ GRZEGORZ BRAUN PROMUJE KSIĄŻKĘ SUMLIŃSKIEGO I MÓWI: „KOMOROWSKI TO REZYDENT” przeczytaj/obejrzyj

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Andrzej Duda w TVP Info: Nie traktujecie kandydatów na prezydenta równo została wyłączona

%d blogerów lubi to: