■■ Andrzej Gwiazda: Sprzedaliśmy nasz kraj jak złomiarze ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, Gwiazda Andrzej by Maciejewski Kazimierz on 7 Maj 2015

„Za naszą zgodą, z przyczyn czysto politycznych polski przemysł poszedł na złom”.

Andrzej Gwiazda, legendarny działacz opozycji antykomunistycznej, jest przekonany, że w Polsce można odbudować przemysł. W jego ocenie wszystko zależy od woli politycznej. „Przemysł można odbudować. Jeżeli pod butem sekretarzy potrafiliśmy zbudować przemysł, który zajął 10. miejsce w rankingu światowym, to bez komunistycznych ograniczeń pójdzie nam to o wiele łatwiej” – mówił w Poranku Wnet Andrzej Gwiazda.

Mówiąc o powstaniu Solidarności opozycjonista z czasów PRL odniósł się do obecnej władzy porównując ze sobą PRL i III RP. „Duża część społeczeństwa im ulega tak jak w osiemdziesiątym roku (było) wielkie poparcie dla bezpieki w osobie Wałęsy” – tłumaczył.

Gość Poranka wracając do tematów gospodarczych wskazał, że „Polsce i polskiej gospodarce potrzebna jest organizacja. Przemysł można odbudować. Jeżeli pod butem sekretarzy potrafiliśmy zbudować przemysł, który zajął 10. miejsce w rankingu światowym, to bez komunistycznych ograniczeń pójdzie nam to o wiele łatwiej. Nie będzie wcale łatwo, tylko że nie będzie gorzej jak w tej chwili, a będzie to droga w górę” – tłumaczył.

Dodał, że „jeżeli będziemy pamiętali, że do takiego stanu w jakim jest Polska obecnie, za naszą zgodą, z przyczyn czysto politycznych polski przemysł poszedł na złom”. „Myśmy go po prostu na złom sprzedali tak jak złomiarze, ‚bo będzie na ćwiartkę’” – dodał.

RadioWnet.pl, stefczyk.info
fot. A. Gołębiewski / Festiwal NNW

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Andrzej Gwiazda: Sprzedaliśmy nasz kraj jak złomiarze ■■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: