■■ OBSERWATORZY ZAGRANICZNI PRZYJEŻDŻAJĄ DO POLSKI NA WYBORY 10 MAJA!

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 8 Maj 2015

Wcześniejsze zapowiedzi o nieobecności obserwatorów zagranicznych w Polsce podczas wyborów okazały się nieścisłe!

Wprawdzie OBWE nie dostrzegła potrzeby obecności w Polsce swoich wysłanników podczas wyborów prezydenckich, to jednak niezależni obserwatorzy i dziennikarze spoza Polski wykazali umiarkowane zaufanie do procedur demokratycznych stosowanych podczas wyborów nad Wisłą i przybywają, by przekonać się, jak w praktyce realizowane są u nas standardy demokratyczne.

Jak nas poinformowano, przybędzie liczna grupa obserwatorów z kilku krajów; uzyskali oni oficjalne akredytacje PKW i z imiennymi identyfikatorami pracować będą przez cały dzień w wielu komisjach na terenie całej Polski. Są wśród nich osoby z państw UE, członków NATO, spoza UE oraz pretendujących do członkostwa. Unijne standardy będą punktem odniesienia dla ich obserwacji, a wnioski zostaną opublikowane w formie raportu i ogłoszone na specjalnej konferencji.

Goście chcą obserwować procedury i ich realizację w praktyce 25 lat po transformacji w Polsce. Cieszy zainteresowanie naszym krajem, szkoda, że potęgują je doniesienia o kolejnych aferach związanych z wyborami, a dotyczącymi – głosowania korespondencyjnego, głosowania na zaświadczenie, nietransparentnych procedur składania skarg wyborczych, które zawsze są oddalane lub postępowania umarzane ze względu na niską szkodliwość czynu, a nade wszystko pamięć o fałszerstwach podczas wyborów w 2014r. etc.

Wczorajszy apel PiS i RKW do Państwowej Komisji Wyborczej [w artykule powiązanym], pominięty milczeniem przez media, zyskuje orędowników w postaci licznej grupy obserwatorów!

Dziękujemy za troskę o przestrzeganie standardów demokratycznych w naszym kraju!
Życzymy owocnego pobytu i dobrych relacji z członkami komisji wyborczych oraz pożytecznych wniosków dla realizacji ambicji demokratycznych w Państwa krajach.

Informujemy, że RKW służy pomocą w każdym zakresie wszystkim, którzy zwracają się do nas w kwestiach związanych z wyborami!

Solidarni2010, warszawskagazeta.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ OBSERWATORZY ZAGRANICZNI PRZYJEŻDŻAJĄ DO POLSKI NA WYBORY 10 MAJA! została wyłączona

%d blogerów lubi to: