■■ Słowo „Żydzi” w mediach publicznych zakazane

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 8 Maj 2015

Po Polskim Radiu teraz TVP cenzuruje Grzegorza Brauna

Grzegorz Braun nie przestaje wywoływać popłochu w mediach publicznych. Dziennikarze tych stacji zapraszają go w trakcie kampanii wyborczej niejako z przymusu – wszak jest kandydatem na prezydenta, a media publiczne muszą takich prezentować. Jednak to, co się w słowach Brauna nie podoba, jest przez redakcję skrzętnie ukrywane. Na przykład słowo „Żydzi”.

Kandydujący na urząd prezydenta reżyser gościł w czwartek w programie „Dziś wieczorem” w TVP INFO. Po raz kolejny powtórzył swą głoszoną od wielu miesięcy tezę, że „na terenie Polski realizowany jest scenariusz kondominium rosyjsko-niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym”. Prowadzący program Krzysztof Ziemiec najwyraźniej wiedział, co Braun ma do powiedzenia, i gdy tylko z ust kandydata padły słowa „kondominium rosyjsko-niemieckie”, dziennikarz próbował mu przerwać. To nie pomogło, Braun dokończył kwestię.

Ale realizator programu też najpewniej byłuprzedzony, że takie słowa mogą paść tego wieczoru na antenie. Na pasku, pod wypowiedzią kandydata, jego słowa ocenzurowano! Realizatorzy programu stwierdzili, że Braun, owszem, mówił o kondominium rosyjsko-niemieckim, ale nic więcej.

Po sieci krąży już nawet „demotywator” związany z tym wydarzeniem:


Dwa tygodnie temu Grzegorz Braun gościł w Polskim Radiu. Na stronie „Trójki”, gdzie można odnaleźć nagranie całości rozmowy z Grzegorzem Braunem, odnajdziemy niepełny cytaz ze słów gościa „Wyborczego salonu politycznego Trójki”. Jaki słów brakuje? Oczywiście słów: „pod żydowskim nadzorem powierniczym”.

Braun często mówi również w mediach o „żydowskich roszczeniach” wobec Polski, opowiadał o nich także Ziemcowi. Przypominał, że TVP nie informowała nigdy o tym, że rząd Izraela jak i organizacje żydowskie z innych państw żądają od Polski zwrotu mienia zagrabionego przez Niemców i komunistów kilkadziesiąt lat temu. Jak wyjaśniał, jest za prawem własności i prawem do dziedziczenia, ale przez rodziny lub spadkobierców, a nie poprzez powoływanie się na zasady „prawa plemiennego”.

W opisie występu Brauna w TVP INFO na stronach internetowych tej stacji, kwestii roszczeń finansowych wobec Polski nie poruszono.

pch24.pl
fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

BRAUN - dales ludziom nadzieje

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Słowo „Żydzi” w mediach publicznych zakazane została wyłączona

%d blogerów lubi to: