■■ Grzegorz Braun: nie walczymy o procenty, ale o duszę narodu

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 13 Maj 2015

Reżyser zapowiedział na kogo zagłosuje w drugiej turze

Reżyser Grzegorz Braun, którego w wyborach prezydenckich poparło 0,83% głosujących, podsumował kampanię wyborczą. Zapowiedział także na kogo głosuje w drugiej turze, wyjaśniając, że nie jest wyznawcą zasady „im gorzej, tym lepiej”.

„Komunikat Państwowej Komisji Wyborczej przyznaje mi ostatecznie 0,83% głosów – na takim więc poziomie urealnia się na razie perspektywa odzyskiwania katolickiego państwa narodu polskiego na ścieżce demokratycznej. Możemy oczywiście poprawiać sobie samopoczucie przez porównanie z wynikami innych moich Szanownych Kontrkandydatów, którzy mając do dyspozycji zaprawione w bojach aparaty partyjne osiągnęli znacznie mniej, lub niewiele więcej. Ale lepiej będzie rachować własne siły na własne zamiary” – napisał w komunikacie Grzegorz Braun.

„My bowiem istotnie nie walczymy o procenty – walczymy o duszę narodu. Jakiż jej stan ujawnił się właśnie? Z jednej strony okazało się, że zjednoczony front przemilczenia i manipulacji jest szerszy, niż można było przypuszczać”. Braun ubolewa, że prócz mediów „jawnie antypolskich i antycywilizacyjnych”, również w tych „pełniących obowiązki prawicowych i katolickich dominowała po prostu cisza w eterze, z rzadka przerywana jawnym kłamstwem i szyderstwem z programu integralnie niepodległościowego, wolnościowego i katolickiego”.

Braun wezwał też swoich sympatyków do „wychodzenia w pole”. „Bo jeśli sami nie obronimy cywilizacji na naszym terytorium – to już teraz wiemy na pewno – znikąd nie będzie odsieczy. Na dłuższą metę nie może temu zadaniu podołać żadne, choćby najbardziej entuzjastyczne „pospolite ruszenie”. Potrzebni są zawodowcy – sprofesjonalizowane „hufce”, które prowadzić będą systematyczną akcję „BUDZENIA ŚPIĄCYCH RYCERZY”. Licząc na Wasz udział w tym właśnie dziele zapraszam na stronę: www.pobudka.org – czytamy na stronie Brauna.

Grzegorz Braun zapowiedział także, że w drugiej turze wyborów zagłosuje na Andrzeja Dudę.

„Pozostaję niezmiennie krytycznym recenzentem dotychczasowego dorobku mojego Sz. Kontrkandydata, pana Andrzeja Dudy, jak zresztą całej jego formacji politycznej. 24 maja oddam nań głos, ponieważ nie wyznaję zasady im gorzej, tym lepiej – a informuję o tym publicznie, ponieważ staram się nie być hipokrytą”.

Reżyser wyraził przy tym nadzieję, że Duda „pozostanie przynajmniej w jakiejś mierze zakładnikiem własnych słów o potrzebie obrony wolności, własności i godności Polaków”.

pch24.pl
fot. Adam Chelstowski / FORUM

Wychodzimy z okopów!

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Grzegorz Braun: nie walczymy o procenty, ale o duszę narodu została wyłączona

%d blogerów lubi to: