■■ Kim jest dla Pana płk Kukliński, czym była PRL?

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ listy, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 15 Maj 2015

– Pytanie do kandydatów na prezydenta

Pan Prezydent RP Bronisław Komorowski
Pan europoseł Andrzej Duda

Ponieważ w rywalizacji o najwyższy urząd Rzeczypospolitej Polskiej do drugiej tury przeszli kandydaci, którzy w kampanii wyborczej prześcigali się w deklarowaniu postawy patriotycznej i wierności narodowym imponderabiliom, uprzejmie proszę obu panów – w imieniu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie oraz własnym – o publiczne udzielenie odpowiedzi na pytanie: czy w razie zwycięstwa zamierza Pan zaliczyć pośmiertnie w poczet kawalerów Orderu Orła Białego oraz awansować do stopnia generała brygady śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego?

Stosunek do podjętej przez tego niezłomnego żołnierza niepodległości z patriotycznych pobudek i z narażeniem życia własnego oraz rodziny misji przeciw sowieckiemu imperium zła w obronie światowego pokoju pozwoli nam również na syntetyczną ocenę Pańskiej oceny PRL. Odpowiadając na postawione wyżej pytanie jednoznacznie przekonamy się, czy traktuje Pan ją – generalnie – jako suwerenne państwo, czy jako sowiecką kolonię, co znacznie ułatwi nie tylko nam, ale także wielu środowiskom patriotycznym w Polsce oddanie głosu 24 maja.

Z poważaniem – dr Jerzy Bukowski, rzecznik POKiN,
były reprezentant prasowy płk. Ryszarda Kuklińskiego w Kraju

Jerzy Bukowski • wpolityce.pl
Filozof, autor „Zarysu filozofii spotkania”, piłsudczyk, harcerz, publicysta, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie, przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego w Krakowie, były reprezentant prasowy śp. pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Kraju.

fot. YouTube

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Kim jest dla Pana płk Kukliński, czym była PRL? została wyłączona

%d blogerów lubi to: