■■ Wzmocnią mafijny układ

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 15 Maj 2015

wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich są zwiastunem zbliżających się zamian

Jeżeli Platforma Obywatelska dłużej porządzi i przeforsuje projekt zawieszenia finansowania partii z budżetu państwa, to wtedy jej rządy będą trwały do końca świata ponieważ, jak wiadomo, układy mafijne są nie do rozbicia – podkreśliła prof. Grażyna Ancyparowicz, ekonomistka.

W ten sposób profesor odniosła się na antenie Radia Maryja do propozycji Bronisława Komorowskiego o zawieszeniu finansowania partii z budżetu państwa.

– Ta propozycja potwierdza moją tezę, że jeżeli mamy układy mafijne, to wówczas należy forsować koniecznie prywatne finansowanie polityków – zauważyła była wiceszefowa Głównego Urzędu Statystycznego dodała jednocześnie, że Polska należy do krajów bardzo korupcjogennych, co potwierdzają badania Transparency International.

Prof. Grażyna Ancyparowicz odniosła się także do zapowiedzianego przez prezydenta referendum.

– Bardzo się cieszę, że pan prezydent Komorowski dostrzegł, że istnieje taka instytucja jak referendum. Dlatego, że wcześniej jakoś tego nie zauważał. A myślę, że chce tego, dlatego, żeby się podlizać Polakom i może liczy na to, że „urwie” akurat parę punków panu Kukizowi – zauważyła prof. Ancyparowicz.

Podkreśliła ona także, że jedynym warunkiem dobrze przeprowadzonego referendum jest rzetelna akcja informacyjna.

– Zanim Polacy pójdą do referendum, należy przeprowadzić szeroką akcję edukacyjną i informacyjną: jakie są argumenty „za” i jakie są „przeciw”, aby ten wybór był wyborem świadomym – dodała.

Ekonomista zaznaczyła także, że wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich są zwiastunem zbliżających się zamian.

Radio Maryja, wpolityce.pl, stefczyk.info
fot. wPolityce.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Wzmocnią mafijny układ została wyłączona

%d blogerów lubi to: