■■ Krzysztof Wyszkowski: Wolność zwycięży! Postkomunizm Komorowskiego przegra

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ wywiady, Wyszkowski Krzysztof by Maciejewski Kazimierz on 23 Maj 2015

– Duda idzie prosto do zwycięstwa, ponieważ gwarantuje wolność, a nie postkomunizm Komorowskiego, który maszeruje z całym orszakiem odziedziczonym po Jaruzelskim.

Nie ma tutaj żadnej wątpliwości. Idziemy prosto do zwycięstwa. Dobra zmiana jest konieczna, a jesienią zabierzemy się za resztę – mówi portalowi Krzysztof Wyszkowski.

To już ostatnia prosta i nasuwa się pytanie: zwycięży zdrowy rozsądek czy strach?

Zwycięży wolność! To, co dzisiaj pokazała ochrona Komorowskiego, pokazuje, że ta ostatnia prosta jest naprawdę prosta. Duda idzie prosto do zwycięstwa, ponieważ gwarantuje wolność, a nie postkomunizm Komorowskiego, który maszeruje z całym orszakiem odziedziczonym po Jaruzelskim. Nie ma tutaj żadnej wątpliwości. Idziemy prosto do zwycięstwa. Dobra zmiana jest konieczna, a jesienią zabierzemy się za resztę.

Przypomina się panu nastrój 1980 roku?

Tak, i przypomina się również rok 1988 i ta słynna piosenka „gdy przyszedł maj nastała wiosna, gdy przyszedł maj, zawrzała krew”. Rzeczywiście przypomina się ten nastrój, że chce się znowu żyć i znowu działać.

Jest wiersz Gałczyńskiego, kończący się puentą: „Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła, natomiast trzęsą się portki pętakom”. Pan widzi ten strach przed niedzielnymi wyborami w obozie ludzi władzy?

Jest przerażenie. To widać też po minach osób prowadzących programy telewizyjne. Nawet u tych, którzy wiele przeszli jak Michnik, jest przerażenie, bo oni dostrzegli, cytując Szekspira, że „las Birnamski podchodzi pod mury zamku”. Liczę po prostu, że nic postsowieckiego układu, który został zbudowany przy okrągłym stole, już nie uratuje.

Jakby pan zachęcił osoby niezdecydowane, których „nie interesuje polityka”, aby jednak poszły na wybory?

Niech zobaczą ten filmik z dzisiejszego dnia, jak człowiek mówi: „WSI” i rzucają się na niego osiłki Komorowskiego. Każdy, kto chce wolności, musi oddać głos na Dudę.

niezalezna.pl
fot. twitter.com/wyszkowski

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Krzysztof Wyszkowski: Wolność zwycięży! Postkomunizm Komorowskiego przegra została wyłączona

%d blogerów lubi to: