■■ Grzegorz Braun: Zza pleców Kukiza wychyla się Schetyna

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 27 Maj 2015

W wywiadzie dla Pikio.pl Grzegorz Braun wypowiedział się na temat Pawła Kukiza, jego ruchu i tego, że władza może spróbować wykorzystać ruch buntu i sprzeciwu.

– W ostatnich niemalże dniach kampanii wyborczej kandydatura Pawła Kukiza spodobała się i została zareklamowana przez takich ludzi jak pan Kupa Wojewódzki i Grzegorz Schetyna, który wyraził się życzliwie i przyjaźnie o tej formacji – mówi Braun dla Pikio.pl.

– Z całą sympatią dla samego, mojego szanownego kontrkandydata, który tak znakomity wynik uzyskał w I turze. Osiągnięcie to wiążę z podjęciem pewnych decyzji politycznych w konstelacji, którą nazywam roboczo Układem Wrocławskim. Na Dolnym Śląsku tak wiele się znalazło miejsca dla tego ruchu buntu i sprzeciwu… miasto Lubin, kombinat miedziowy… To są bardzo poważne sprawy – dodał Braun.

– Mówiąc krótko, jestem niewierzący w tej sprawie. Nie wierzę w żaden spontan ani rewizje sumienia uczestników tego antyestablishmentu wrocławskiego. Z całą sympatią i szacunkiem dla Pawła Kukiza. Trzeba to jasno widzieć, że zza jego pleców wychyla się teraz do nas twarz Grzegorza Schetyny jako kandydata na nowego premiera – komentuje reżyser.

– W stronę Pawła Kukiza taka sugestia, żeby brał to pod uwagę – apeluje Grzegorz Braun i ostrzega muzyka przed planami władzy.

– Widać, że układ postawił na tę partię, z całym szacunkiem i sympatią, na tę partię buntu i sprzeciwu, która programowo jest najbardziej niedookreślona, partię która stanowi pewną formę buntowniczą, którą napełnić można bardzo różnymi treściami. No i jeżeli napełniać będą tymi treściami tacy sympatycy Pawła Kukiza jak Grzegorz Schetyna czy Kupa Wojewódzki to jaki z tego pożytek dla Polski?

Poniżej pełen wywiad


pikio.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Grzegorz Braun: Zza pleców Kukiza wychyla się Schetyna została wyłączona

%d blogerów lubi to: