■■ O naiwności!!!

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 31 Maj 2015

„Fińska telewizja publiczna YLE opublikowała listę nazwisk polityków z państw UE objętych sankcjami rosyjskimi.” rozlało się po internecie.

To oczywiste, że taka lista „przeciekła”, by jednych uwiarygodnić a innych pogrążyć.

Ja po prostu nie mam słów na bezmiar głupoty tych, którzy chcieliby w niej widzieć odzwierciedlenie rzeczywistych notowań na Kremlu. To służy przede wszystkim dezinformacji.

Są tam ludzie, których Kreml rzeczywiście uważa za wrogów, dobrani tak by było to oczywiste dla wszystkich. Ci mają uwiarygodnić listę, ale są jeszcze dwie inne grupy, ci, których Kreml chce w oczach Polaków, Zachodu „zalegendować” jako „wrogów” i ci, których nie umieścił na liście, a przeciętnemu odbiorcy kojarzą się i narzucają się jako pierwsi kandydaci na listę, których, przeciwnie, ma „zdemaskować” no może niekoniecznie jako „przyjaciół”, ale co najmniej jako nieprzeszkadzających Putinowi.

Jak widać na podlinkowanym i innych portalach, trollownia rosyjska przeżywa wzmożenie. Nabija odpowiednie punkty, mnoży rezonujące z przekazem komentarze, opłaca wyróżnienie najlepiej rezonujących, wszystko by zwiększyć skuteczność dezinformacji.

No cóż, tak udana akcja ma osłonę i wspomaganie, jest pod szczególnym nadzorem i nie powinno to dziwić. Jak widać z komentarzy na tym i innych portalach, ludzie łapią tę dezinformację jak gęś kluski niezależnie od poglądów. Odpowiedzialny za akcję funkcjonariusz agentury wpływu niechybnie dostanie premię.

Tym powinny zająć się służby zachodnie, by wytropić, jakimi kanałami rosyjska agentura wpływu przebiła się do fińskiej telewizji publicznej YLE.

Janko Walski • naszeblogi.pl
fot. civilforum.com.ua

Reklama

Możliwość komentowania ■■ O naiwności!!! została wyłączona

%d blogerów lubi to: