■■ S T O P dyskryminacji Anny Kołakowskiej ! ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 8 czerwca 2015

– nauczycielki blokującej „Marsz Równości” w Gdańsku!

Anna Kołakowska – nauczycielka historii w gdańskiej Szkole Podstawowej nr 65, wraz z mężem Andrzejem Kołakowskim – znanym bardem – oraz dwójką swoich dzieci na kilkanaście minut zablokowali w sobotę „Marsz równości” w Gdańsku.
Gazeta Wyborcza rozpętała nagonkę na nauczycielkę i dyrektor szkoły – Jolantę Kwiatkowską-Reichel. Interweniuje wojewoda pomorski i kuratorium oświaty.

Nie przechodź obojętnie! Napisz, zadzwoń w obronie pedagogów!

Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski
tel. 58 301 40 57; 58 301 49 28; 58 307 72 11; 58 307 72 13
e-mail: zok@gdansk.uw.gov.pl

Kuratorium Oświaty w Gdańsku
tel. 58 322 29 00, e-mail: kuratorium@kuratorium.gda.pl

Wyborcza triumfuje. Wojewoda podejmuje kroki wobec Kołakowskiej i dyrektorki szkoły w której pracuje – Artykuł z portalu kufel.pl, 3 czerwca 2015 r.

„Wyborcza” dumnie podkreśla, że wymusiła na wojewodzie podjęcie działań skierowanych przeciwko Annie Kołakowskiej, która blokowała „Marsz równości”.

Wszczęcie postępowania wyjaśniającego wobec radnej PiS oraz interwencja kurator oświaty w sprawie dyrektor gdańskiej podstawówki, w której Anna Kołakowska uczy historii – to konsekwencje wtorkowego artykułu „Wyborczej” – chwali się gazeta.

Jeszcze wczoraj „Wyborcza” grzmiała i pytała: Radna PiS szła w marszu ONR, straszyła „pedofilami i zoofilami”. Uczy w szkole, będą konsekwencje?

Anna Kołakowska, która jest nauczycielką w gdańskiej podstawówce, oraz jej mąż i dwójką dzieci na kilkanaście minut zablokowali w sobotę „Marsz równości” w Gdańsku. „Wyborcza” grzmi, że w trakcie tego marszu Anna Kołakowska apelowała do policji, by „zrobiła porządek z tymi pedałami”. Funkcjonariusze „GW” włożyli naprawdę sporo wysiłku, aby ostatecznie wymusić na władzach jakąś reakcję. Interweniowali wszędzie, ale z różnym skutkiem. Nie udało się wywrzeć nacisku na Jolantę Kwiatkowską-Reichel, dyrektorkę szkoły w której pracuje Anna Kołakowska.

Pani dyrektor odpowiedziała dziennikarce „Wyborczej”: – W pracy mam dużo obowiązków i nie będę na zawołanie rzucać wszystkiego i zajmować się mniejszościami seksualnymi zamiast uczniami.

„Wyborcza” cieszy się teraz, że również wobec dyrektorki zostały podjęte kroki przez wojewodę pomorskiego. Jak powiedział gazecie rzecznik wojewody: – Wojewoda Ryszard Stachurski zwrócił się też pisemnie do kurator oświaty, aby w trybie nadzoru pedagogicznego podjęła czynności wyjaśniające w sprawie postawy dyrektor SP 65. Chodzi o autoryzowaną wypowiedź pani dyrektor, cytowaną w artykule „Gazety Wyborczej” z dnia 2 czerwca br. Wojewoda poprosił panią kurator o pilne poinformowanie o rezultacie podjętych działań.

Wobec samej Anny Kołakowskiej zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające i jak mówi rzecznik wojewody: – Jeżeli wyniki postępowania wskażą, na uchybienie godności lub obowiązkom nauczyciela, zostanie sporządzony i skierowany do komisji dyscyplinarnej dla nauczycieli wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec obwinionego.

Jeżeli postępowanie nic nie wykaże sprawa zostanie umorzona. Tak, że póki co „Gazeta Wyborcza” triumfuje i z satysfakcją artykuł o swoim sukcesie opatruje tytułem: Ostra reakcja wojewody za słowa radnej PiS o „pedałach”.

facebook, kufel.pl
fot. facebook

weź udział !

Reklama

Możliwość komentowania ■■ S T O P dyskryminacji Anny Kołakowskiej ! ■■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: