■■ 10 Pytań Anny Walentynowicz do Bogdana Borusewicza ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, Walentynowicz Anna by Maciejewski Kazimierz on 14 czerwca 2015

Śp. Anna Walentynowicz nigdy nie doczekała się odpowiedzi na zadane Bogdanowi Borusewiczowi pytania.

10 Pytań do Bogdana Borusewicza zadane przez Annę Walentynowicz

1. Kogo pan oskarża o spowodowanie nędzy w kraju, czy nie widzi pan tu swojego udziału?

2. Czy z powodu tej nędzy żyje pan równie ubogo jak pana wyborcy?

3. Dlaczego pan – opozycjonista spotykał się z majorem STASI, czyżby chciał pan dorównać Oleksemu?

4. Co pan zrobił z materiałami dotyczącymi Grudnia’70, które Macierewicz przekazał panu?

5. Dlaczego magazynował pan sprzęt poligraficzny, który w ogromnych ilościach przychodził z Zachodu (np. 75 kserokopiarek z Norwegii) podczas gdy grupy opozycyjne w Gdańsku nie miały na czym drukować?

6. W stanie wojennym przekazał pan redakcji „Robotnika Lęborskiego” powielacz, w którym był nadajnik, ludzi aresztowano. Jak pan wytłumaczy ten fakt?

7. Skąd pochodziły pieniądze, które w 1986r. proponował mi pan (5 tys. zł miesięcznie) w zamian za zaniechanie krytyki L.Wałęsy?

8. W 1983r. usiłowałam wmurować tablicę upamiętniającą śmierć górników z Wujka. Tablicę zabrano, a mnie uwięziono. Potem bezskutecznie domagałam się zwrotu mojej własności przez sąd, prokuraturę, UOP i Ministerstwo Sprawiedliwości. Pan tę tablicę wmurował w 1990r. Na jakiej podstawie bezpieka wydała ją panu?

9. W WZZ i stanie wojennym powoływał się pan na informacje w komendzie. Dlaczego informacje, szczególnie dotyczące oskarżeń działaczy o agenturalność były fałszywe?

10. W 1981r. wysłał mnie pan do Radomia. Komu pan podał adres mojego pobytu w Radomiu, gdzie tajny współpracownik SB przygotował zamach na moje życie?

Irek Cezary Tuniewicz • pressmania.pl
fot. facebook

Reklama

Możliwość komentowania ■■ 10 Pytań Anny Walentynowicz do Bogdana Borusewicza ■■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: