■■ Krzysztof Wyszkowski krytykuje nowego prezesa TVP

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, Wyszkowski Krzysztof by Maciejewski Kazimierz on 16 czerwca 2015

„Kompletne zero. Był kapciowym!”.

Współzałożyciel Wolnych Związków Zawodowych Krzysztof Wyszkowski skomentował na antenie Telewizji Republika powołanie Janusza Daszczyńskiego na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej.

Działacz opozycji antykomunistycznej nie ukrywa swojego krytycyzmu wobec nowego szefa TVP wybranego w ubiegłym tygodniu przez radę nadzorczą telewizji publicznej.

Chociaż Wyszkowski podkreślił na początku, że Daszczyński jest „przemiły”, to jednak użył mocnych słów pod jego adresem: Kompletne zero.

Dlaczego w takim razie taki człowiek został prezesem Telewizji Polskiej?

W Gdańsku człowiekiem zaufania nowego układu rządzącego był właśnie Daszczyński, który był ze starego, komunistycznego układu, ale nie robił świń. (…) Znał układ, znał system organizacyjny, a takich ludzi w tym okresie brakowało i został przyswojony przez KLD jako swój — wyjaśnił działacz opozycji antykomunistycznej.

Będzie na baczność stawał przed WSI i wszystkimi, którzy rządzą zza pleców. Daszczyński to człowiek, który założy kapcie Wachowskiemu. Był kapciowym Wałęsy, ale Wachowskiemu kapcie założy też – każdemu, kto mu każe. Człowiek – zero, człowiek, którego nie ma. Typowa zasłona podkreślał Wyszkowski.

Do dzisiaj Daszczyński jest niby nikim, który wiąże stare czasy z nowym i ułatwia twierdzenie, że telewizja się np. „odnawia” — dodał współzałożyciel Wolnych Związków Zawodowych.


wpolityce.pl
fot. wPolityce.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Krzysztof Wyszkowski krytykuje nowego prezesa TVP została wyłączona

%d blogerów lubi to: