■■ Kukiz i JOW-y

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 30 czerwca 2015

… Obce wywiady i ich agenci decydowaly o wszystkim co się działo w Polsce, tak jak dzisiaj.

Miałem okazję słuchać i oglądać rozmowę Kukiza na youtube. Być może źle zrozumiałem, ale JOW-y to tylko hasło wywoławcze, chwytliwe, ale tylko wywoławcze. O co w takim razie chodzi?

Kukiz powiedział ciekawą rzecz, niemalże niezauważalną, że istotą jego programu jest zmiana systemu politycznego panującego w Polsce. Zmiana teraźniejszego systemu na system prezydencki poprzez zmianę konstytucji, a jowy to początek. Patrząc w ten sposób to faktycznie, wszelka rozmowa czy budowanie jakichkolwiek programów jest stratą czasu. To co umieścimy w nowej konstytucji będzie programem dla Polski.

A zatem nowa konstytucja musi być dość szczegółowa. Muszą być zapisane rzeczy, które w normalnie rządząnym kraju były wprowadzane przez dziesięciolecia i sukcesywnie, w kraju gdzie swego rodzaju rewolucja dokonała się już dawno, dokonywała się poprzez strajki, nieraz bardzo krwawe, dokonywała się poprzez wprowadzanie i odrzucanie różnych praw i ustaw, dokonywała się poprzez eksperymentowanie z różnymi systemami politycznymi.

Okazało się na końcu, że najbardziej efektywnymi systemami są w przypadku tzw starych demokracji, demokracja parlamentarna, ale takich są jednostki. Większość to systemy prezydenckie lub monarchie konstytucyjne. Z tym, że system prezydencki dla państw gdzie wszystko trzeba odbudowywać lub budować od początku jest najbardziej efektywny. A takim państwem jest Polska.

Mówiąc o Polsce to demokracje parlamentarne dwukrotnie doprowadziły do, w pierwszym przypadku utraty niepodległości, w drugim, niemalże utraty niepodległości(okres 1918-1924), dopiero zamach majowy uratował sytuację, a teraz właśnie mamy okazję oglądać ten sam „demokratyczny” eksperyment, który doprowadza do tego samego punktu gdzie była druga RP w latach 1919-1923, gdzie partyjniactwo decydowało o wszystkim. Nikogo nie obchodził los Polski!

Obce wywiady i ich agenci decydowaly o wszystkim co się działo w Polsce,
tak jak dzisiaj.

Tak więc, panie Kukiz, kawa na ławę, przestań pan pływać. Jeśli to o czym piszę jest pana programem to proszę to jasno i wyraźnie powiedzieć, a jeśli nie to pan sobie spokój i zajmnij się pan muzyką.

Jurand • niepoprawni.pl
rys. Andrzej Krauze

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Kukiz i JOW-y została wyłączona

%d blogerów lubi to: