■■ III RP w chaosie – prokuratura będzie ścigać szefa CBA!

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 8 lipca 2015

Chodzi o utajnienie 11 nagrań z afery taśmowej. Czy śledczy doprowadzą do dymisji Wojtunika?!

Kolejna odsłona afery taśmowej, kolejne przepychanki między najważniejszymi instytucjami publicznymi w Polsce i kolejne sugestie i plotki o dymisji. Tym razem padło na Pawła Wojtunika, szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, którego chce ścigać prokuratura prowadząca śledztwo ws. nielegalnych podsłuchów.

O sprawie pisze serwis tvn24.pl. Śledczy skupiają się na utajnieniu informacji, w jaki sposób Biuro zdobyło płytę z 11 nagraniami, które dotąd nie były znane.

Zgodnie z Kodeksem postępowania karnego „wyłączyli materiały” ze śledztwa ws. nielegalnego nagrywania. Jest to równoznaczne ze złożeniem zawiadomienia o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa. Prokuratura Generalna przekazała tę sprawę śledczym z Lublina — czytamy.

Między prokuratorami a władzami CBA trwa od kilku miesięcy konflikt. Zdaniem śledczych Wojtunik bez potrzeby utajnił dokument o tym, jak Biuro zdobyło nagrania. Przypomnijmy, że sam Wojtunik również został nagrany – na taśmie z Elżbietą Bieńkowską. Prokuratura nie dopatrzyła się jednak przestępstwa w tym, co mówili oboje politycy.

Jeżeli lubelska prokuratura rozpocznie śledztwo i dojdzie do wniosku, że Wojtunik przekroczył uprawnienia, będzie musiała ogłosić mu zarzuty. Z kolei jeśli do tego dojdzie, może to być pretekst do żądania zdymisjonowania go ze stanowiska.

tvn24, wpolityce.pl
fot. wPolityce.pl/tvn24

Reklama

Możliwość komentowania ■■ III RP w chaosie – prokuratura będzie ścigać szefa CBA! została wyłączona

%d blogerów lubi to: