★☭ Straszliwa cena za przywleczone nad Wisłę stalinowsko/kominternowskie szumowiny

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 19 lipca 2015

Gwoli przypomnienia jeszcze żyjącym oraz ich bolszewickim, czyli nie tylko żydo/komunistycznym potomkom: dzieciom wnukom, prawnukom przywleczonym przez Sowieta jako tzw Polskę Lubelską, na przypomnienie komu się wysługiwali i jakie koszty ich zainstalowania Polska poniosła.

Jakże wysoką cenę zapłaciła Polska po wojnie za tę kominternowską, antypolską zbrodniczą szarańczę pokroju rodziców Adama Michnika, teścia M. Święcickiego (Szyra), dziadka/wujka M. Borowskiego (Bermana), dziadka Węglarczyka (Światło a właściwie Fleischfarb) tudzież innego, mnogiego podobnego im antypolskiego tałatajstwa jak Jaruzelski oraz im podobnych odrażających, służalczych szumowin.

Dziś, co rusz ci i owi czyli głównie …jeno ci/owi!!!
domagają się od nas Polaków, od Polski odszkodowań za mienie!

A gdzie nasze mienie?

Część zagrabiona już od wrzesnia 39r. przez najeżdzcę niemieckiego oraz sowieckiego.
Następnie wyeksploatowane w trakcie wojny przez Niemca i wywieziona przez nich przed nadchodzącymi ruskimi.

I to wszystko co się działo po wkroczeniu Sowieta na tereny Polski przedwojennej oraz terenów tzw odzyskanych mających nam przypaść.

Grabież, grabież, grabież!

Zjawisko to można chyba tylko porównać do tego, jakie zaznali mieszkańcy średniowiecznej Europy z najazdów mongolskich czy tatarskich. Nawet Huno/Wandalowie nie dokonywali takich zniszczeń wkraczając, zdobywając tereny wspóczesnej im Europy IV/V w.

To co wyczyniali Sowieci na terenach czysto polskich oraz tych przyznanych czyli tzw Odzyskanych po prostu nie mieści się nawet w kategorii … grabieży, gdyż miało to przebieg, charakter czegoś, na co aż trudno znależć właściwe określenie. Totalne wyszarpywanie wszystkiego, co miało jakakolwiek wartość, ładowanie na wagony i na wschód. Wszystkiego w dosłownym tego słowa rozumieniu.

W ten sposób rozgrabiono, rozkradziono resztkę tego co jeszcze pozostało po sześcioletniej dewastacji, wojennej eksploatacji za Niemca czyli nie tylko resztówki po COP.
Generalnie dość trudno jest wycenić wielkość szkód, strat poniesionych przez Polskę, gdyż prl’wskie szumowiny do 89 roku skrzętnie zamazywały te dane.

A potem tzw III RP nie kwapiła się do poczynienia tych rachunków.

Tak więc metoda wyliczenia jest trudna, ale możliwy jest szacunek wielkości tych strat, szkód grabiezy sowieckiej po 45r. To na dziś daje wielkość ok. 60 mld $,( bez odsetek!!!) nie wliczając w to majątku zagrabionego z terenów tzw odzyskanych oraz tego rozkradzionego po 17 września 1939 na Kresach wshodnich.

Dziś dzieci, wnuki i prawnuki tej jakże dla Polski kosztownej kominterowsko/służalczej agentury nad Wisłą nadal są w głownym rozdaniu.

Ba!
Usiłują nas pouczać, rugać, zawstydzać.
Uczą nas nawet … tolerancji i poprawnego pojmowania historii, ekonomii!
I o zgrozo … patriotyzmu!

Jeden z nich, prawnuk Jakuba Bermana mordercy, zbrodniarza z okresu po wkroczeniu Sowieta tako rzecze na łamach czesrkiej gadzinówki, odmichnikowego GWna ” „Nierówności społeczne i wysokość płac to nie są centralne problemy polskiej gospodarki” polemizując z dość odważną jak na M.Belkę oceną aktualnych polskich problemów!

Tekst ten chciałbym też polecić czołowej funkcjonariuszce PO, prezydent Warszawy, gdy będzie w najbliższych dniach znów fetować „dzieło” Stalina w sercu polskiej stolicy: symbolu zniewolenia i upodlenia. Zanim wypowie kolejne durnowate pochwalne zdanie n/t tego architektonicznego potworka/koszmarka niechaj pomyśli ile on nas Polaków kosztował plus oczywiście w wymiarze szkód niematerialnych, na psychice nie tylko warszawiaków.

antysalon • niepoprawni.pl
fot. historya.pl

Reklama

Możliwość komentowania ★☭ Straszliwa cena za przywleczone nad Wisłę stalinowsko/kominternowskie szumowiny została wyłączona

%d blogerów lubi to: