■■ Antoni Macierewicz: Armia potrzebuje głębokich zmian

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 8 sierpnia 2015

„Od czasów prezydenta Kaczyńskiego nikt tak nie wyłożył doktryny wojskowej” – mówił Antoni Macierewicz komentując orędzie prezydenta Andrzeja Dudy.

„Andrzej Duda wyłożył nową doktrynę wojskową, która nie poprzestaje na obecności Polski w sojuszach, ale kładzie nacisk na konieczność samodzielnej możliwości rzeczywistego bronienia państwa polskiego. To niesłychana zmiana akcentów” – mówił na antenie TV Republika wiceprezes PiS.

Odniósł się także do wystąpień prezydenta Andrzeja Dudy. „Przywołanie spraw społecznych jako synonimu, warunku polskiej niepodległości było dla mnie najważniejsze. Nie lekceważę oczywiście słów prezydenta o armii i zapowiedzianej doktryny wojskowej, która nie poprzestaje na obecności Polski w sojuszach, ale kładzie nacisk na konieczność samodzielnej możliwości rzeczywistego bronienia państwa polskiego” – mówił. W ocenie Macierewicza słowa prezydenta Dudy to zmiana akcentów. „Od czasów prezydenta Kaczyńskiego nikt tak nie wyłożył doktryny wojskowej” – podkreślił.

Macierewicz pytany, w jakim stanie prezydent Bronisław Komorowskim zostawia polską armię, zaznaczył, że wskazał, że o kondycji armii świadczą trzy podstawowe fakty: doktryna wojskowa z 2013 roku zakładająca, że żadne zagrożenie nam nie grozi, ze Rosja jest państwem które nam nie zagraża; brak obrony terytorialnej (sprowadzenie armii do wycinka) i zakup francuskich śmigłowców, z których nawet Francja nie korzysta. „Te trzy kwestie obrazują, w jak niedobrym stanie Andrzej Duda dziedziczy armię” – mówił. „Armia potrzebuje bardzo wiele głębokich zmian. Słowa Dudy podkreślają doskonałe wyszkolenie żołnierzy, ale nie sami żołnierze tworzą armię” – dodał.

I zaznaczył, że „jesteśmy jedynym krajem NATO, który nie posiada systemu obrony terytorialnej własnego kraju”.

Zdaniem Antoniego Macierewicza sprawy wojska i armii są bardzo ważne i potrzebują uzdrowienia, jednak polityk sugeruje, by w ramach naprawy Rzeczypospolitej zacząć od spraw społecznych. „Od przywrócenia sprawiedliwości społecznej, tak żeby Polacy, którzy chcą wyjechać, znaleźli swoje miejsce w Ojczyźnie” – powiedział.

TV Republika, stefczyk.info
fot. youtube

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Antoni Macierewicz: Armia potrzebuje głębokich zmian została wyłączona

%d blogerów lubi to: