■■ Posłanka PO chce startować z list PiSu

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 10 sierpnia 2015

Ucieczka z tonącego statku PO

Jak informuje tygodnika „Newsweek” wieloletnia posłanka PO Lidia Staroń zabiega o start z listy PiS w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Lidia Staroń zasiada w Sejmie od 10 lat i jest najbardziej rozpoznawalną twarzą olsztyńskiej Platformy Obywatelskiej. We wszystkich kolejnych wyborach osiągała bardzo dobre wyniki. Jej konflikt z lokalnymi strukturami PO ciągnął się od dawna i w rezultacie posłanka nie znalazła się na liście kandydatów do Sejmu rekomendowanej przez władze regionu.

– Polityka stała się dla lokalnych działaczy Platformy narzędziem w walce o własne interesy a ja rozumiem ją jako służbę ludziom. Pomocą, gdy są krzywdzeni, walką z niesprawiedliwością i bezkarnością władzy. Tworzeniem dobrego prawa i skuteczną eliminacją patologii w jego stosowaniu – mówi „Newsweekowi” Staroń.

Z informacji „Newsweeka” wynika, że Staroń sonduje możliwość startu w najbliższych wyborach z poparciem PiS. Robi to za pośrednictwem działaczy Polski Razem, na czele której stoi Jarosław Gowin. Na pytanie o start do Senatu Staroń unika jednak odpowiedzi.

Statek miłości i dobrobytu PO tonie, nie ma złudzeń. Jedni zostaną na nim do końca, inni natomiast wskakują do szalup ratunkowych. Tylko czy zostaną uratowani?

Newsweek.pl, fronda.pl
fot. snipview.com

z komentarzy:

✈ SMOLEŃSKA LISTA HAŃBYprzeczytaj

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Posłanka PO chce startować z list PiSu została wyłączona

%d blogerów lubi to: