✈■ Żylicz zmienił zdanie ws. Smoleńska?! ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 22 sierpnia 2015

O grze ludzi Millera przypomina poseł Antoni Macierewicz

Prof. Marek Żylicz, główny ekspert rządowej komisji Jerzego Millera, zmienił nagle zdanie.
Uważa, że należy na nowo podjąć badania tragedii smoleńskiej przez Komisję Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (KBWLLP). Antoni Macierewicz, przewodniczący Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Tu-154M z 10 kwietnia 2010 roku, nie potrafi ocenić przyczyny tak nagłej zmiany stanowiska, ale… – Zarówno prof. Żylicz, jak i strona rządowa przez cały czas wiedzieli, że konkluzje do jakich dochodzi zespół parlamentarny są właściwe, jednak brali udział w politycznej grze, która dziś się już kończy – powiedział na antenie TV Republika.

Ostatnio prof. Marek Żylicz, główny ekspert Komisji Millera uznał, że konieczne jest ponowne podjęcie badań tragedii smoleńskiej przez Komisję Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, oraz włączenie do tych prac wyników badań Zespołu Parlamentarnego i jego ekspertów – podał wczoraj na Facebook-u Antoni Macierewicz.

Poseł PiS nie zastanawia się nad motywami tak odmiennego stanowiska Żylicza, choć…
Ja mogę jedynie żałować, że wcześniej nie podniósł tego postulatu – stwierdził Antoni Macierewicz na antenie Telewizji Republika.

Przewodniczący Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Tu-154M uważa, że tragedia smoleńska musi zostać zbadana przez organ państwa polskiego uprawniony do takiego działania. Zaznacza, że KBWLLP powinno wznowić prace, jednak potrzebne będą również natychmiastowe zmiany ustawowe, tak by komisja mogła pracować za granicami RP.

„Dzisiaj KBWLLP nie ma prawa badać katastrof mających miejsce poza granicami RP, chyba że państwo na terenie którego do katastrofy doszło, zwróciło się do Polski z taką propozycją lub samo badania nie podjęło. W wypadku Smoleńska żadna z tych okoliczności nie miała miejsca. Katastrofę tę można więc było badać wyłącznie w ramach polsko—rosyjskiego porozumienia z 1993 r. przez wspólnie powołaną komisję składającą się z członków KBWLLP i MAK zgodnie z tym porozumieniem. Z tego jednak bezprawnie zrezygnowano. Był to wynik decyzji premiera Tuska, który zawarł tajną umowę międzynarodową z premierem Putinem. Szczegóły tej umowy nie są znane, ale jej skutki wszyscy odczuwamy w postaci kłamliwego raportu MAK i równie nierzetelnego raportu Millera” – podkreśla poseł Macierewicz we wpisie na Facebooku.

Prof. Marek Żylicz sugeruje, że KBWLLP musi podjąć badania nad tragedią smoleńską bez jakichkolwiek ograniczeń zdeterminowanych względami politycznymi.

​USA mają dane dotyczące katastrofy smoleńskiej. „Potrzebna jest wola Białego Domu”

Prokuratura wojskowa i KBWLLP odrzucały możliwość współpracy z Zespołem Parlamentarnym a naukową, merytoryczną dyskusję zastępowały działaniami represyjno-propagandowymi. Antoni Macierewicz zwraca uwagę również na udział prof. Żylicza w tej grze.

„Prof. Marek Żylicz, jako główny ekspert prawny Komisji Millera sankcjonował przez ubiegłe 5 lat matactwa prawne, które doprowadziły Polskę w kwestii smoleńskiej do obecnego stanu. I nadal w swoim tekście próbuje przekonać czytelników, że rząd Tuska nigdy nie uznał wyników Komisji MAK… To po prostu nieprawda. Donald Tusk a także Ewa Kopacz zaaprobowali wyniki prac komisji Anodiny i mimo obietnic nigdy nie zakwestionowali ich na arenie międzynarodowej. Przeciwnie, robili wszystko by żadne gremium międzynarodowe tą sprawą się nie zajęło. Do rosyjskiego, końcowego raportu opublikowanego po rosyjsku i angielsku dołączono polskie stanowisko wydrukowane wyłącznie po polsku. Aprobatę dla wyników prac rosyjskiej komisji wyrażał także prezydent Bronisław Komorowski. Dlatego opinia publiczna na świecie w kwestii tragedii smoleńskiej zna tylko stanowisko generał Anodiny… To staraniem rodzin ofiar przetłumaczono na język angielski „Polskie uwagi do raportu MAK…” i dzięki Zespołowi Parlamentarnemu jest ono upowszechniane. Nie jest też prawdą, że raport Millera zasadniczo prostuje ustalenia Anodiny i im się przeciwstawia. Komisja Millera wprost i niedwuznacznie obciąża winą za katastrofę polskich pilotów, co jest po prostu kłamstwem” – napisał wiceprezes PiS.

Cały komentarz posła Antoniego Macierewicza odnoszący się do słów prof. Marka Żylicza TUTAJ

telewizjarepublika.pl, facebook.com, niezalezna.pl
fot. faktysmolensk.gov.pl

Reklama

Możliwość komentowania ✈■ Żylicz zmienił zdanie ws. Smoleńska?! ■■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: