■■ Doradca libijskiego rządu: wśród migrantów zmierzających do Europy ukrywają się terroryści z ISIS

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 4 września 2015

Wizja nakreślona w latach 70. przez francuskiego pisarza Jeana Raspaila w Obozie świętych zdaje się urzeczywistniać na naszych oczach.

Transporty imigrantów to dobry sposób na przerzut dżihadystów wśród uciekinierów, którzy z Libii próbują dostać się na stary kontynent – uważa tłumaczy doradca libijskiego rządu Abdul Basit Haroun. Rozmówca BBC twierdzi, że informacje o procederze szmuglowania bojowników ISIS do Europy dowiedział się od właścicieli łodzi na libijskim wybrzeżu.

Jak zauważa Hauron, bojownicy z ISIS dobrze wiedzą, że europejscy policjanci nie jest w stanie rozróżnić terrorystów z ISIS od uchodźców. Co ciekawe sami dżihadyści „często odseparowują się od uchodźców na łodziach, siedzą razem w małych grupkach. Podróż przebywają w milczeniu”.

Nieomal każdego dnia tysiące imigrantów chcą postawić stopę na europejskiej ziemi. Wśród nich są i tacy, dla których wejście na Stary Kontynent jest zaledwie pierwszym krokiem w ich misji nawrócenia bądź zniszczenia resztek zachodniej cywilizacji. Na miejscu czekają na nich skrzynki kontaktowe i gościnne ramiona islamskich bojowników witające z radością każdego, kto z okrzykiem „Allahu akbar” zechce zginąć w glorii męczennika…

Nie dziwi więc zdecydowana reakcja Słowacji czy Węgier, które zdecydowanie nie chcą zostać zalane imigracyjną falą. O pomoc woła także Macedonia, niemogąca poradzić sobie z napływem tysięcy uchodźców szturmujących ten bałkański kraj od strony Grecji.

Wizja nakreślona w latach 70. przez francuskiego pisarza Jeana Raspaila w Obozie świętych zdaje się urzeczywistniać na naszych oczach.

BBC, pch24.pl
fot. Antonio Parrinello/REUTERS/FORUM

Leszek Żebrowski na temat problemu imigracji w Polsce

Możliwość komentowania ■■ Doradca libijskiego rządu: wśród migrantów zmierzających do Europy ukrywają się terroryści z ISIS została wyłączona