■■ Islamscy demonstranci domagali się wprowadzenia w Danii szariatu

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 31 października 2015

W czasie zorganizowanej w Kopenhadze demonstracja islamistów z Hizb At-Tahrir (Partii Wyzwolenia) blisko 700 jej uczestników domagało się wprowadzenia szariatu w Danii i Europie Zachodniej.

Manifestujący na ulicach duńskiej stolicy domagali się także rozpoczęcia dżihadu prowadzącego do wyzwolenia Palestyny.

Marsz wyruszył po tradycyjnej modlitwie (namaz) sprzed dworca kolejowego. Wzięli w nim udział sunnici – przedstawiciele Hizb At-Tahrir z Danii i pozostałych Krajów Skandynawskich.

Demonstranci nieśli m.in. czarne sztandary Hizb At-Tahrir, bardzo podobne do flagi Państwa Islamskiego. Wcześniej w Kopenhadze zorganizowano inny marsz, podczas którego ulicami duńskiej stolicy przemaszerowali szyici. Pod koniec tej demonstracji słychać było strzały, jednak szybka interwencja policji uspokoiła niektórych agresywnie zachowujących się muzułmanów.

Duńskie władze od pewnego czasu noszą się z zamiarem zakazania działalności Hizb At-Tahrir. Na razie jednak kończy się tylko na zapowiedziach.

Organizacja ta jest oficjalnie zakazana w sąsiednich Niemczech oraz w wielu krajach świata, m.in. w Arabii Saudyjskiej, Egipcie, Turcji, Rosji czy Chinach. Od roku 1953 Hizb At-Tahrir prowadzi zakrojoną na szeroką skalę działalność, która ma na celu stworzenie światowego kalifatu. W odróżnieniu od metod stosowanych przez Państwo Islamskie czy Al-Kaidę, Hizb At-Tahrir dąży (przynajmniej teoretycznie) do tego celu drogą pokojową.

breibart.com, thelocal.dk, pch24.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Islamscy demonstranci domagali się wprowadzenia w Danii szariatu została wyłączona

%d blogerów lubi to: