■■ Kuriozalny wniosek do Seremeta: „Zawiadamiam o przestępczym stalkingu i cybestalkinkgu, stosowanym wobec Wałęsy” ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ satyra by Maciejewski Kazimierz on 6 listopada 2015

Do prokuratora generalnego wpłynął kuriozalny wniosek, w którym bliski współpracownik Lecha Wałęsy oskarża publicystę Krzysztofa Wyszkowskiego i historyka prof. Sławomira Cenckiewicza o „stalking i cyberstalking” wobec Wałęsy.

Stalking to, wedle kodeksu karnego, „uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej”, wzbudzające „uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia” lub istotnie naruszające jej prywatność. Z kolei cyberstalking, to nękanie w Internecie i innych mediach elektronicznych.

Proceder stalkingu wobec Wałęsy prowadzi zorganizowana grupa pod wodzą Krzysztofa Wyszkowskiego oraz Sławomira Cenckiewicza. Swoje stalkerskie praktyki realizują w licznych kłamliwych wypowiedziach. Ich determinacja przechodząca w zapiekłość, w demonstrowaniu wręcz nieludzkiej nienawiści do Wałęsy, nie tyle budzi zdziwienie i zażenowanie, co przerażenie a nawet grozę — donosi Bronisław Jachym, przedstawiający się jako akcjonariusz Stoczni Gdańskiej SA i pełnomocnik Wałęsy „ds. Przemysłu Okrętowego”.

W piśmie do Andrzeja Seremeta, współpracownik Wałęsy stwierdza, że „spełnia społeczny obowiązek” (w PRL takiej formuły często używano w donosach), gdyż stalking i cybestalking stosowany jest wobec Wałęsy od wielu lat.

Z pisma, który były prezydent zamieścił na swoim blogu, przebija groteskowa wręcz czołobitność wobec Wałęsy. Jachym nazywa go m.in. „Ojcem Założycielem Solidarności” oraz profesorem trzech zagranicznych uniwersytetów „wyżej notowanych od wszystkich polskich.

Ponadto, to Wałęsa skorygował układ Jałtański, czemu Europa zawdzięcza piękny okres wolności i pokojowego rozwoju — twierdzi entuzjastycznie „pełnomocnik ds. Przemysłu Okrętowego”.

We wniosku do Seremeta pada stwierdzenie, że „zorganizowany stalking przyczynił się głównie do tego, że w Polsce nastąpił prawie całkowity uwiąd „Solidarności” i upadek jej prestiżu a rząd dusz przejęli cyberstalkerzy”.

Powstały z tego nie tylko osobiste krzywdy Wałęsy ale i wielkie szkody dla Polski, przyczyniając się głównie do pogrzebania idei budowy solidarnego państwa, według założeń Solidarności, najpiękniejszej idei w dziejach ludzkości — utrzymuje współpracownik Wałęsy.

I dodaje: Dodatkowy asumpt do zawiadomienia Pana Prokuratora, daje mi ukonstytuowanie się 716 osobowej przestępczej organizacji stalkerskiej, oświadczającej wobec całego świata, że Wałęsa w swoim życiu dokonywał niecnych czynów pod pseudonimem „Bolek”.

Według Jachyma, „stalking wobec Wałęsy ma cechy, tak wyjątkowo odrażającego czynu, że zasługuje na prokuratorskie zbadanie i sądową ocenę”.

W dziwacznym wniosku jest też wiele wątków pobocznych.

ZOBACZ CAŁOŚĆ!

Oskarżenie o „stalking i cyberstalking” osób, które piszą i mówią o wątpliwych momentach w życiorysie byłego prezydenta, nadawałoby się jedynie na kabaretowy skecz, gdyby donosu nie firmował – upublicznieniem na blogu – sam Wałęsa, a adresatem nie był Prokurator Generalny RP.

Miejmy nadzieję, że Andrzej Seremet nie potraktuje poważnie wniosku pełnomocnika Wałęsy, a wobec badaczy przeszłości dawnej głowy państwa nie zostanie wszczęte postępowanie.

Jerzy Kubrak • wpolityce.pl
Urodzony w 1964 roku. Dziennikarz, autor książek.
Publikował m.in. w „Życiu”, „Newsweeku”, „Fakcie”.
Był w Smoleńsku i Katyniu 10 kwietnia 2010 r.

fot. blog Lecha Wałęsy na wykop.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Kuriozalny wniosek do Seremeta: „Zawiadamiam o przestępczym stalkingu i cybestalkinkgu, stosowanym wobec Wałęsy” ■■ została wyłączona

%d blogerów lubi to: