■■ 141 rosyjskich nalotów w Syrii, uderzono w 472 cele

Posted in ■ aktualności, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 23 listopada 2015

Rosyjskie siły powietrzne przeprowadziły przez weekend 141 nalotów w Syrii i uderzyły w 472 „cele terrorystów” – poinformowało Ministerstwo Obrony Rosji, na które powołuje się agencja RIA-Nowosti.

Rosyjskie odrzutowce trafiły w cele w syryjskim Aleppo, Damaszku, Idlibie, Latakii, Hamie, Ar-Rakce, Hims i Dajr az-Daur – sprecyzował resort w komunikacie.

W niedzielę prezydent Syrii Baszar al-Asad oświadczył, że jego wojska posuwają się naprzód „prawie” na wszystkich frontach dzięki rosyjskim nalotom, które rozpoczęły się 30 września. Według Asada, rosyjskie naloty są skuteczniejsze niż naloty koalicji pod wodzą USA, ponieważ Moskwa koordynuje swe działania z rządem syryjskim.

Od czasu, gdy rosyjskie lotnictwo rozpoczęło naloty w Syrii, wojska syryjskie zajęły dziesiątki miejscowości na północy i na zachodzie kraju. Na rozkaz prezydenta Władimira Putina Rosjanie znacznie nasilili naloty w Syrii po ujawnieniu, że przyczyną katastrofy rosyjskiego samolotu pasażerskiego 31 października na Synaju była bomba. Odpowiedzialność za ten zamach wzięło na siebie tzw. Państwo Islamskie (IS).

RIA-Nowosti, PAP, NASZ DZIENNIK
fot. Alexander Kots, Komsomolskaya Pravda/Associated Press (In this photo taken on Saturday, Oct. 3, a Russian SU-24M jet fighter armed with laser-guided bombs takes off from a runway at Hmeimim airbase in Syria.)

Reklama

Możliwość komentowania ■■ 141 rosyjskich nalotów w Syrii, uderzono w 472 cele została wyłączona

%d blogerów lubi to: