■■ Elżbieta Witek: biorąc pod uwagę Smoleńsk czy stan państwa, Trybunał Stanu dla Donalda Tuska byłby dobrą sprawą

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 25 listopada 2015

Rzecznik PiS uważa, że Donald Tusk powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.

Patrząc na śledztwo smoleńskie i to, co w tej sprawie zrobił rząd Donalda Tuska, Trybunał Stanu byłby dobrą sprawą — mówiła Elżbieta Witek w TVN24. Poseł zaznaczała, że jest to jej „prywatna opinia”.

Witek wskazała, że rząd nie planuje zająć się tą sprawą w najbliższym czasie. Poseł była pytana o słowa Adama Lipińskiego, który mówił w „Super Expressie”, że „Tuska należałoby postawić przed Trybunałem Stanu, bo ma sporo na sumieniu”.

Witek wskazała w TVN24, że rząd na ten temat nie rozmawiał, więc nie będzie się wypowiadała w jego imieniu. Pytana o swoje prywatne zdanie w tej sprawie, odparła: Jeśli patrzymy na to, co się w Polsce dzieje, ale także na to śledztwo smoleńskie – bo przypomnę postawę rządu holenderskiego i postawę rządu rosyjskiego po katastrofach swoich samolotów, jak oni reagowali natychmiast, łącznie z tym, że poruszono ONZ – i patrząc na to, co zrobił rząd polski, którym wówczas kierował Donald Tusk, to widzimy jakie są kolosalne różnice.

W jej ocenie również stan państwa wskazuje, że TS byłby zasadny. Jak patrzymy teraz na stan polskiego państwa – a dowiadujemy się o tym powoli, bo od niedawna jesteśmy w rządzie – i patrząc na to, że wnioski o Trybunał Stanu były także dla naszych polityków i gdybym miała to przeanalizować i porównać, to powiedziałabym, że Trybunał Stanu byłby dobrą sprawą — stwierdziła Witek, znów podkreślając, że to jej prywatna opinia.

Czyżby Donald Tusk miał powody do zmartwień?

TVN24, wpolityce.pl
fot. wPolityce.pl/TVN24

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Elżbieta Witek: biorąc pod uwagę Smoleńsk czy stan państwa, Trybunał Stanu dla Donalda Tuska byłby dobrą sprawą została wyłączona

%d blogerów lubi to: