■■ Kornel Morawiecki: Cały Trybunał Konstytucyjny powinien podać się do dymisji!

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 10 grudnia 2015

Marszałek senior wystąpił w czasie burzliwej debaty nad powołaniem nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Słowa legendarnego opozycjonisty, który nie godził się na układ zawart z komunistami przy okrągłym stole powinny być drogowskazem jak rozwiązać obecny kryzys konstytucyjny. Wszystko w rękach TK. Czy wezmą sobie do serca słowa Kormela Morawieckiego i posłuchają jego dobrej rady?

– Ta sytuacja bardzo mnie oburza i martwi. Przytoczone są tu słowa, nie wiem, czy prawdziwe, ale dotyczą ludzi, którzy już nie żyją. Moi koledzy: Grzesiek Schetyna, Rafał [Grupiński], słuchajcie spokojnie, jak się mówi o tym, że to, co się tu dzieje, to jak w stanie wojennym. Panowie, jakaś miara rzeczy. To, co się tu dzieje… Trybunał Konstytucyjny poprzednio wybrany został niekonstytucyjnie. I teraz nie jestem ekspertem od Konstytucji, ale państwo to stwierdzacie, mówiąc, że 2 sędziów było wybranych niekonstytucyjnie. I wtedy chciałbym, żeby taki Trybunał, który sam łamał Konstytucję, po prostu sam ustąpił mówił Kornel Morawiecki.

– Jak parę dni temu mówiłem, dobro narodu, społeczne musi być nad prawem. Nawet nad Konstytucją. Proszę państwa, moich kolegów, żebyśmy się nie obrażali, nie wyzywali od komuchów, bo są różni ludzie na tej sali, ale każdy z nas został wybrany demokratycznie. Bardzo proszę i moich rodaków Polaków, żeby się nie dali na to zwycięstwo prowokacji. To nie może być prowokacja – zakończył swoje wystąpienie Kornel Morawiecki.


pressmania.pl, youtube.com
fot. Jacek Herok / newspix.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Kornel Morawiecki: Cały Trybunał Konstytucyjny powinien podać się do dymisji! została wyłączona

%d blogerów lubi to: