■■ Kompromitacja szczujni

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 19 grudnia 2015

Wczoraj byliśmy świadkami totalnej kompromitacji mainstreamowych mediów i polityków opozycji.

Od piątkowego ranka słyszeliśmy o „skandalu w MON” i „nocnym wtargnięciu do Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO”. Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz był przedstawiany jako człowiek, który nie dość, że kompromituje, to na dodatek rujnuje pozycję Polski w NATO.

Mieliśmy utracić wiarygodność, a „sprawa odbije się szerokim echem” i „będą tego bolesne konsekwencje”. Minister Tomasz Siemoniak publicznie przepraszał Słowaków, którzy z nami współtworzyli CEK. Do wyrazów potępienia przyłączyli się politycy innych partii opozycyjnych.

I taka jatka medialna trwała do południa, kiedy to z kwatery głównej NATO nadszedł komunikat, że wszelkie decyzje w sprawie CEK należą do Polski, ponieważ Centrum nie jest w strukturach Sojuszu.

Warto zwrócić uwagę, że w nagonce na Służbę Kontrwywiadu Wojskowego umknęła najważniejsza kwestia – co było powodem nocnego wejścia do pomieszczeń CEK. Otóż odwołani szefowie CEK nie chcieli przyjąć swoich dymisji do wiadomości, nie zamierzali opuścić zajmowanych biur i nie chcieli przekazać dokumentów. Stąd nocna interwencja.

Dorota Kania Gazeta • Gazeta Polska Codziennie
niezalezna.pl, fot. TVP Info, onet.pl

Ujawniamy kontrakty byłego kierownictwa Centrum Kontrwywiadu NATO

8-letnie kontrakty oraz 20 tys. złotych miesięcznie – takie warunki miało mieć odwołane kierownictwo CEK NATO. Decyzją ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza do dyspozycji szefa MON zostali przeniesieni płk Krzysztof Dusza i gen. Piotr Pytel. Całe przedpołudnie trwała medialna histeria na temat wejścia do pomieszczeń Centrum Kontrwywiadu NATO.

Płk Krzysztof Dusza oraz gen. Piotr Pytel pracowali w Centrum Eksperckim ds. Kontrwywiadu NATO. Memorandum w sprawie jego powołania podpisano 29 września 2015 r. w siedzibie Sojuszniczego Dowództwa ds. Transformacji NATO w Norfolk. Pomysłodawcami powstania Centrum były Polska i Słowacja, a przystąpienie do niego zadeklarowały m.in. Litwa, Czechy, Słowenia, Węgry, Rumunia, Chorwacja.

Na czele Centrum stanął dyrektor płk Krzysztof Dusza. Trafił tam również gen. Piotr Pytel. Część kierownictwa miała mieć podpisane wieloletnie kontrakty opiewające na około 20 tys. zł miesięcznie. Okazało się również, że część kadry mają stanowić byli żołnierze Wojskowych Służb Informacyjnych.

niezalezna.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Kompromitacja szczujni została wyłączona