■■ Bożonarodzeniowe życzenia od pary prezydenckiej

Posted in ■ aktualności, ■ listy by Maciejewski Kazimierz on 24 grudnia 2015

„Pomyślmy o naszej Ojczyźnie jak o wielkiej rodzinie”

Drodzy Rodacy

W tym wyjątkowym i pięknym wigilijnym dniu chcielibyśmy złożyć Państwu świąteczne bożonarodzeniowe życzenia — powiedział na opublikowanym w internecie nagraniu prezydent Andrzej Duda. W wigilię dzielimy się chlebem i dobrym słowem. Wymieniamy podarunki i życzenia. Niech ta atmosfera radości i wzajemnej życzliwości będą obecne w Państwa domach przez cały rok — dodała Agata Kornhauser-Duda.

Pierwsza Dama zaapelowała, byśmy w tym szczególnym dniu pomyśleli o Ojczyźnie, jak o wielkiej rodzinie. W tym szczególnym dniu, gdy wśród naszych bliskich łamiemy się opłatkiem, składając sobie życzenia zapominamy o tym, co nas dzielili. Pomyślmy o naszej Ojczyźnie jak o wielkiej rodzinie. Jak w każdej bywają w niej trudniejsze chwile, padają czasem niepotrzebne słowa, ale gdy przychodzi wigilijny wieczór miłość i zgoda zwyciężają różnicę zdań i poglądów.

Prezydent zwrócił także uwagę na los najbardziej potrzebujących, którzy potrzebują wsparcia, choćby w dobrym słowie. Pamiętajmy też o ludziach chorych, bezdomnych i samotnych. Każdy z nas może, czasami nawet małym gestem, poprawić to, co przyniósł im los — zaznaczył.


wSumie.pl, wpolityce.pl
fot. YouTube

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Bożonarodzeniowe życzenia od pary prezydenckiej została wyłączona

%d blogerów lubi to: