■■ Anna Maria Anders ministrem rządu PiS

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 15 stycznia 2016

Zajmie się dialogiem międzynarodowym

Anna Maria Anders, córka generała Andersa, zaangażowana od lat w ochronę pamięci o polskich żołnierzach walczących w czasie II wojny światowej za granicą, będzie zajmować się tym w imieniu rządu. Premier Beata Szydło powołała ją na funkcję ministra we własnej kancelarii.

Anna Maria Anders zostaje przewodniczącą Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Córka generała Andersa obejmuje też stanowisko pełnomocnika Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego w randze sekretarza stanu. Poinformowała o tym premier Beata Szydło. Wcześniej pełnomocnikiem rządu spraw dialogu międzynarodowego był Władysław Bartoszewski. Stanowisko to pozostało nieobsadzone po jego śmierci w kwietniu 2015 roku.

Jak mówiła na konferencji premier Beata Szydło, priorytetem dla niej będzie kwestia otoczenia cmentarza polskich żołnierzy na Monte Cassino. Wprawdzie po interwencji MSZ w grudniu ubiegłego roku usunięto stamtąd organizowany od października jarmark, ale jeden z inwestorów ma kolejne plany – budowy w okolicy hostelu. Do tego absolutnie nie możemy dopuścić – mówiła przewodnicząca Rady.

Anna Maria Anders ma się również zająć innymi polskimi miejscami pamięci na całym świecie. W ostatnim czasie pracami Rady kierował jej sekretarz Andrzej Kunert.

IAR, dziennik.pl
fot. Łukasz Krajewski / Agencja Gazeta

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Anna Maria Anders ministrem rządu PiS została wyłączona

%d blogerów lubi to: