■■ Beata Szydło: wprowadzamy zmiany, na które umówiliśmy się z Polakami

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 20 stycznia 2016

Wprowadzamy w Polsce dobre zmiany, na które umówiliśmy się z Polakami; robimy to zgodnie z prawem – zapewniła premier Beata Szydło w Parlamencie Europejskim.

W Strasburgu odbyła się wczoraj debata nt. sytuacji w Polsce. Powodem były zmiany dotyczące Trybunału Konstytucyjnego i mediów publicznych w Polsce.

Szefowa polskiego rządu zapewniała, że rozwiązania, które znalazły się w programie wprowadzanym przez PiS, są stosowane w wielu krajach europejskich. Premier Beata Szydło podkreśliła, że Polska od wieków poważała rządy prawa i zasady praworządności.

Przypomniała, że Polska jako pierwszy kraj w Europie wprowadziła konstytucję.

Konstytucja dla Polaków to świętość. I nie doszło, szanowni państwo, w ostatnim czasie do żadnego złamania Konstytucji w Polsce. Muszę powiedzieć, że choć cieszę się, że mogę dzisiaj przed państwem tutaj występować, prezentować stanowisko Polski, to nie widzę podstaw do tego, byśmy poświęcali tak wiele czasu polskim sprawom. Myślę, że wiele niezwykle ważnych spraw, niezwykle ważnych problemów, które zasługują na pochylenie się i naszą uwagę, dzieje się dzisiaj w Europie. Ale jestem tu, bo chcę podjąć dialog, o którym była mowa. Chcę powiedzieć państwu o Polsce, chcę wyjaśnić wszystkie wątpliwości powiedziała premier Beata Szydło.

Europoseł Robert Iwaszkiewicz w imieniu Frakcji Europa Wolności i Demokracji zapewnił, że sytuacja w Polsce jest normalna. Przyznał, że powiedział to jako przedstawiciel opozycji. Polityk zwrócił uwagę, że ta debata w PE dotyczyła przede wszystkim granic kompetencji KE i instytucji europejskich.

Komisja Europejska kreuje się na jakiś superrząd, szefa wszystkich szefów, nadzorcę rządów narodowych. Trzeba tu jasno powiedzieć. Nie ma zgody na ingerencję KE w wewnętrzne sprawy suwerennych państw narodowych. Dobre rady polityków belgijskich czy niemieckich zatrzymajcie dla siebie. Zajmijcie się swoimi problemami: bezrobociem niszczącym wasze społeczeństwo, imigrantami, którzy niszczą wasze kultury i poniżają wasze kobiety, kryzysem ekonomicznym spowodowanym przez głupotę waszych polityków. Szanowna Pani Premier, proszę przyjąć gratulacje za pani dzisiejsze wystąpienia. Jestem przekonany, że przyszłość Polski leży tylko w rękach Polaków. Od nas jest zależna. Wszystkiego najlepszego! powiedział europoseł Robert Iwaszkiewicz.

Poparcie dla działań rządu PiS-u wyraziły także osoby, które protestowały przed gmachem PE w Strasburgu. Także w Warszawie przed budynkiem przedstawicielstwa UE odbył się protest: „Ręce precz od Polski”. Manifestacje zorganizowała Prawica RP.

Transmisję debaty z PE przeprowadziła TV TrwamTV TRWAM, Radio Maryja
fot. Patrick Seeger / Keystone

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Beata Szydło: wprowadzamy zmiany, na które umówiliśmy się z Polakami została wyłączona

%d blogerów lubi to: