■■ Czeski europoseł wystąpił z plakietką „Jestem Polakiem”

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 20 stycznia 2016

Ważny akcent podczas debaty w PE

Czeski europoseł, przewodniczący Partii Wolnych Obywateli, Petr Mach wygłosił mocne przemówienie w obronie polskiego rządu w Parlamencie Europejskim, gdzie toczy się dyskusja o sytuacji w Polsce. Szczególną uwagę zwróciła jego plakietka.

Polityk wystąpił z plakietką z napisem „Jestem Polakiem”.

Mamy do czynienia ze skandaliczną sytuacją, gdzie Unia Europejska wszczyna wobec Polski procedurę, która może zostać zakończona wycofaniem prawa głosu dla Polski – mówił czeski polityk.

Chciał wiedzieć co naprawdę przeszkadza Komisji Europejskiej. Czy to, że partia, która nie lubi obecnego kształtu UE wygrała te wybory? – pytał Petr Mach.

Jest to partia, która chce stawić czoła niesprawiedliwemu dyktatowi kwot rozdziału migrantów – taki jest powód. To skandaliczna ingerencja w wewnętrzne sprawy suwerennego państwa – stwierdził Petr Mach.


wpolityce.pl
fot. wpolityce.pl/tvp.info

Czeski europoseł, który bronił Polski w PE, zasypany wiadomościami od Polaków: „Dziękujemy!”

Petr Mach, czeski europoseł, wystąpił wczoraj w Strasburgu podczas debaty o praworządności w Polsce. Sprzeciwił się „ingerownaiu w wewnętrzne sprawy Polski i w wymowny sposób stanął po stronie naszego kraju. Polacy nie pozostali mu dłużni.

Od wczoraj Polacy zamieszczają na facebookowym profilu czeskiego europosła posty pełne wdzięczności za solidarność z Polską.

Petr Mech podziękował za wszystkie wiadomości, które dostaje z Polski i zapowiada, że chce odwiedzić nasz kraj. Otrzymalem setki wiadomości i emaili od Polaków. Serdecznie dziękuję i doceniam waszą wiarę i ufność we mnie. Życzę Wam wszystkiego dobrego i z radością czekam na na wizytę w Polsce. A samozřejmě děkuji všem z České republiky, kteří mě podporují!
napisał Petr Mach.


wpolityce.pl
fot. Pietruszka / wPolityce

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Czeski europoseł wystąpił z plakietką „Jestem Polakiem” została wyłączona