■■ Ciągle gotowi na Magdalenki

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 21 stycznia 2016

Polska polityka powinna być różnorodna. To jej wyjdzie na zdrowie. Nie może jednak być sprzedajna.

Siły postkomunistyczne w Polsce to dla głównych europejskich graczy partner wręcz idealny. Gwarantuje możliwość łupienia naszej gospodarki i obywateli. Pozwala tak układać sprawy międzynarodowe, by interes Rzeczypospolitej można było pominąć. Pozwala swobodnie dogadywać się z Rosją.

Nie dziwi, że realna próba wydobycia Polski z postkomunistycznej matni wywołuje takie konwulsje w Berlinie i jego satelitach. Nie chodzi o solidarność z PO, lecz o zachowanie ich wpływów. I o to, czy Polska będzie silnym liderem regionu, skutecznie broniącym swoich interesów, czy pozostanie ledwie klientem. I to przede wszystkim w tym kontekście należy oceniać aktywność polityków PO, Nowoczesnej i tworu o nazwie KOD, który odgrywa rolę przydatnego pozoranta.

Gdyby ci, którzy w wyniku wyborów stracili władzę, działali na forum UE w swoim egoistycznym interesie, nie byłoby to kompletnie zaskakujące. Sęk w tym, że źródłem ich antypolskiej – tak, po prostu antypolskiej – aktywności jest ich postkomunistyczna natura ludzi do wynajęcia.

Polska polityka powinna być różnorodna. To jej wyjdzie na zdrowie.
Nie może jednak być sprzedajna.
Ludzi ciągle gotowych na kolejne Magdalenki nie powinno w niej być.

Katarzyna Gójska-Hejke • Gazeta Polska Codzienie
niezalezna.pl, fot. facebook

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Ciągle gotowi na Magdalenki została wyłączona