■■ „Półkowniki III RP” w TVP Historia

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 29 stycznia 2016

Na początek film Grzegorza Brauna!

O nowym paśmie dokumentalnym w TVP Historia, informuje portal Wirtualnemedia.pl. „Półkowniki III RP”, w którym widzowie obejrzą filmy, mające w przeszłości problemy z emisją w Telewizji Polskiej wystartuje 30 stycznia br.

„Półkowniki III RP” to lista filmów, które w różnych okresach miały problemy z emisją w Telewizji Polskiej. Nie z merytorycznych przyczyn, bo wszystkie przeszły kolaudacje – wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Piotr Gursztyn, dyrektor TVP Historia. – Jako dziennikarz uważam, że jedynymi kryteriami dopuszczania do emisji powinny być kryteria merytoryczne oraz opinia widzów, którzy mają prawo obejrzeć i ocenić te obrazy – dodaje.

30 stycznia, o godz. 21.25 TVP Historia wyemituje pierwszy dokument. Będzie to film biograficzny pt. „Towarzysz Generał”, w reżyserii Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka.

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, w kolejne dwie soboty (6 i 13 lutego) o 21.30 w ramach „Półkowników III RP” TVP Historia pokaże czteroczęściowy cykl „Raport WSI”, przedstawiający wyniki śledztwa dziennikarskiego w sprawie działalności fundacji Pro Cywili. Ustalenia dziennikarzy powodują kłopoty z ich pracodawcą.

Jak podkreśla nowowybrany szef TVP Historia, po ogłoszeniu nominacji zgłaszali się do niego widzowie, którzy pytali o emisję konkretnych tytułów filmów dokumentalnych – szczególnie często o „Towarzysza Generała”. – Czułbym się głupio, odpowiadając im, że nie wyemitujemy jakiegoś filmu, bo jest on poddany cenzurze – mówi Piotr Gursztyn.

wirtualnemedia.pl, pch24.pl
fot. plakat do filmu „Towarszysz generał”, mat.prasowe

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ „Półkowniki III RP” w TVP Historia została wyłączona