■■ Byli oficerowie służb specjalnych przygotowują medialne prowokacje wymierzone w rząd

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 1 lutego 2016

Tygodnik „ABC” ujawnia: Byli oficerowie służb specjalnych przygotowują medialne prowokacje wymierzone w rząd

Kilkanaście dni temu warszawskie redakcje obiegła informacja o tym, że ktoś posiada nagrania, na których ma rzekomo kompromitować się wysoko postawiony członek gabinetu Beaty Szydło.

Dlaczego informacja o tych nagraniach pojawiła się teraz? Czy nagranie istotnie istnieje? Na to pytanie trudno dzisiaj odpowiedzieć.

Chodzi o stwarzanie atmosfery nieufności i podejrzeń, media dostają taką informację i zaczynają „grzebać” — tłumaczy jeden z oficerów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. To większa operacja, element jakiegoś planu — dodaje w rozmowie z dziennikarzami tygodnika „ABC”.

Byli oficerowie służb, część środowisk opozycyjnych oraz kilkunastu dziennikarzy, często nieświadomych swojego udziału w intrydze – to grupa, która od kilku tygodni próbuje zdestabilizować sytuację w kraju. Atak na obóz rządzący jest faktem, ale część działań przeciwko rządowi prowadzona jest tajnie. Gra operacyjna wokół kilku ministerstw oraz ważnych postaci Prawa i Sprawiedliwości to element szerszego planu – czytamy na łamach tygodnika „ABC”.

Dziennikarze dotarli do relacji ze spotkania, w którym uczestniczyli ludzie z dawnego kierownictwa CBA i ABW, wściekli na zachodzące w służbach zmiany.

Kilku z nich miało plany sprzedania poufnych informacji, dotyczących życia prywatnego polityków PO oraz obecnej władzy. Dlaczego się z tego wycofali? – pyta informator „ABC”. – Ktoś przekonał ich, że poufne informacje mogą przydać się bardziej do celów politycznych, a lojalność b. oficerów służb może być za kilka lat sowicie nagrodzona stołkami lub funkcjami w ważnych spółkach skarbu państwa. Nie wiem tego na 100 proc., ale wiele na to wskazuje
dodaje informator tygodnika „ABC”.

Przykładem, jak działa medialna prowokacja może być sprawa zatrzymania internauty, który opublikował filmik z prezydentem Dudą. Dziwnym trafem informacja z prowincjonalnej prokuratury w Nowym Sączu błyskawicznie dotarła do jednej z redakcji, która rozpoczęła histeryczny atak na prezydenta, podkreślając, że łamane są prawa obywatelskie.

Są świetnie zorganizowani i mają sporą wiedzę, która pozwala im planować ataki oraz przygotowywać się do ewentualnego powrotu do służb specjalnych oraz policji – mówi nam jeden z informatorów tygodnika „ABC”, który kilka lat temu odszedł ze służb specjalnych. – Coraz częściej wykorzystują też swoje znajomości w świecie mediów i polityki. To może być groźne dla obecnej władzy — przestrzega rozmówca dziennikarzy tygodnika „ABC”.

Więcej na temat planowanych ataków na rząd Beaty Szydło w nowym wydaniu tygodnika „ABC”, dostępnym w sprzedaży od 1 lutego.

abctygodnik.pl, wpolityce.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Byli oficerowie służb specjalnych przygotowują medialne prowokacje wymierzone w rząd została wyłączona