■■ Lech Wałęsa odwołuje debatę o „Bolku” i grozi IPN sądem…

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 3 lutego 2016

To musiało się tak skończyć

Zamieszanie wokół debaty o przeszłości Lecha Wałęsy, którą zaproponował sam zainteresowany, a której organizacji podjął się Instytut Pamięci Narodowej, trwa w najlepsze.

Były prezydent miotał się w tej sprawie od ściany do ściany – a to apelując o dyskusję, a to umawiając się w dniu debaty na… spotkanie w Chile.

czytaj: „Idę ze świadkami, żeby znowu nikt mnie nie oszukał” – coraz bardziej groteskowy Wałęsa przed debatą o „Bolku” broni się przez atak. LINK

Sporo informacji o tym, jak wyglądają kulisy sprawy przynosi blog Wałęsy. Jak czytamy w jednym z ostatnich wpisów byłego prezydenta… debata nie dojdzie do skutku, a IPN nie będzie organizatorem dyskusji, ale oskarżonym przed sądem.

O co chodzi? Odsyłamy do wpisu byłego prezydenta:

IPN w moim przypadku w sprawie rzekomej współpracy z SB wyjaśnienia wykonał niewłaściwie, nieuczciwie i niedbale. Właściwie wykonał to na spreparowanych, przygotowanych przez SB — napisał Wałęsa.

Jednocześnie IPN dopuścił nieodpowiedzialnych, niefachowych ludzi do wyciągania i publikowania kłamliwych oskarżeń i pomówień. (…) IPN opowiedział się po stronie manipulacji i kłamstw — czytamy.

Na koniec Wałęsa zapowiedział, że sprawę jego rzekomej współpracy z SB odda do sądu.

Mamy dziwne przekonanie, że to musiało się tak skończyć…
No cóż, powodzenia w Chile, panie prezydencie.

wpolityce.pl
fot. tvn24 / wSieci, twitter

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Lech Wałęsa odwołuje debatę o „Bolku” i grozi IPN sądem… została wyłączona