■■ Duży sukces bydgoskiej PESY!

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ różne by Maciejewski Kazimierz on 4 lutego 2016

Dart z prestiżową nagrodą za design. A rząd PO-PSL wolał Pendolino…

Bydgoska Pesa notuje duży sukces. Budowany na zlecenie PKP Intercity pociąg Dart otrzymał prestiżową nagrodę, IF DESIGN AWARD 2016. Wyróżniono go za wzornictwo. Jak czytamy na stronie rynek-kolejowy.pl „to kolejne wyróżnienie dla zespołu designerów z bydgoskiej firmy”.

Tym razem jednak wydarzenie jest szczególne, ponieważ „nagrodę przyznało międzynarodowe jury składające się z ekspertów wzornictwa przemysłowego z całego świata”. Wręczenie nagród zaplanowano na 26 lutego, odbędzie się podczas Gali w Monachium. Za projekt Darta odpowiadał zespół w składzie: szef zespołu projektantów Pesy Bartosz Piotrowski wraz z Mariuszem Gorczyńskim, Miłoszem Pszczólińskim i Jakubem Gołebiowskim, oraz projektanci Kaniewski Design (strefa barowa, część pasażerska).

Ta nagroda to potwierdza słuszność decyzji o tworzeniu przez Pesę własnego Działu Badań i Rozwoju, z silnym zespołem projektantów. Postawiliśmy na innowacje i nowoczesny design, bo od lat jesteśmy przekonani, że właśnie dzięki temu możemy konkurować na międzynarodowych rynkach – komentuje sukces prezes firmy Tomasz Zaboklicki.

Wyróżniony Dart jeździ po polskich torach w barwach PKP Intercity. Podczas przeprowadzonych latem testów pociąg bez trudu osiągnął prędkość 200 km/h, a według producenta jest w stanie rozpędzić się nawet do 250 km/h. Dart wyposażony jest w klimatyzację, WiFi, stojaki na rowery, monitoring i przedział barowy. Są w nim miejsca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, przystosowana dla nich toaleta, a także winda ułatwiająca wjazd wózkiem do pociągu.

wpolityce.pl
fot. profil Pesa na Facebooku

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Duży sukces bydgoskiej PESY! została wyłączona