✈■ Antoni Macierewicz: „Wyjaśnienie przyczyn tragedii smoleńskiej będzie miało fundamentalne znaczenie dla określenia stanu bezpieczeństwa państwa”

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 5 lutego 2016

tragedii smoleńskiej dotychczas nie zbadano

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powiedział w swoim felietonie „Głos Polski” dla Telewizji Trwam, że spotkania z szefami resortów obrony państw NATO i powołanie komisji ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej służą zapewnieniu naszemu państwu bezpieczeństwa.

Te wszystkie rozmowy w istocie zmierzają do zagwarantowania Polsce bezpieczeństwa. Fundamentem bezpieczeństwa jest własna armia, ale stan w jakim zastaliśmy państwo sprawia, że minie jeszcze dość sporo czasu, zanim będziemy mogli powiedzieć, że własna siła jest gwarantem bezpieczeństwa. Potrzebujemy sojuszników i możliwości sięgnięcia po ich wsparcie, gdyby taka sytuacja była konieczna — wyjaśnił Macierewicz.

Częścią tych działań jest decyzja o wznowieniu działania komisji ds. badania wypadków lotniczych i podkomisji, która podejmie badanie tego, co nie zostało zbadane lub sfałszowane, skłamane. (…) Komisja miała całościowy ciągły zapis tragedii, od startu na Okęciu aż po rozpad samolotu 15-18 m nad ziemią. Gdy przestały działać wszystkie mechanizmy. Ten materiał został ukryty, a w zamian za to skorzystano ze zmanipulowanego materiału rosyjskiego — podkreślił szef MON.

Minister podkreślił, że jego decyzja o powołaniu komisji nie była motywowana politycznie. To nie jest decyzja polityczna rozumiana jako spór ideologiczny, to decyzja związana z tym, że tragedii smoleńskiej dotychczas nie zbadano, a jej wyjaśnienie będzie miało fundamentalne znaczenie dla określenia stanu bezpieczeństwa państwa — zaznaczył Antoni Macierewicz.

Bardzo liczę na to, że komisja zbada tę tragedię i jak najszybciej będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy bezpieczni — dodał minister.
Dziękuję bardzo, z Panem Bogiem! — zakończył szef MON.


wpolityce.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ✈■ Antoni Macierewicz: „Wyjaśnienie przyczyn tragedii smoleńskiej będzie miało fundamentalne znaczenie dla określenia stanu bezpieczeństwa państwa” została wyłączona