■■ Lech Wałęsa coraz bardziej zirytowany

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 5 lutego 2016

„Najpierw do sądu podam Cenckiewicza i innych, a później IPN, bo nie rozstrzygnął sprawy i nie doprowadził do debaty”

Lech Wałęsa w rozmowie z Radiem Gdańsk powiedział, że oczekuje od mediów przeprosin za pisanie o nim w kategoriach „Bolka”. W przeciwnym razie sprawa trafi do sądu. Były prezydent informuje, że rozesłał listy do mediów w których pojawiły się fałszywe komentarze na jego temat.

 Wysłaliśmy papiery, żeby rozgłośnie nie „wypuszczały” niepoważnych ludzi i żeby nie występowały przeciwko prawu polskiemu i wyrokom sądowym. Wysłaliśmy je do wszystkich jednostek, w których pojawiły się nieprawdziwe komentarze

 — powiedział Lech Wałęsa.W listach zawarte są wyroki sądowe oraz dokumenty.

 Zaraz, tak nie wolno. Mało tego, żądamy przeprosin za niektóre fatalne komentarze. Jeśli się do tego nie dostosują, to też możemy oddawać sprawy do sądu — poinformował były prezydent.

Na portalu wykop.pl, można znaleźć informację, że były prezydent pozwie Instytut Pamięci Narodowej do sądu.

 Chcę tam walczyć o rozstrzygnięcie sprawy. Najpierw do sądu podam Cenckiewicza i innych, a później IPN, bo nie rozstrzygnął sprawy i nie doprowadził do debaty. Robię to, bo jeśli nie dojdzie do debaty, to chcę, żeby było inne miejsce dla rozstrzygnięcia sprawy mojej przeszłości 

— poinformował Lech Wałęsa.Były prezydent tłumaczy również na jakiej podstawie chce pozwać Sławomira Cenckiewicza. Nie mówię, że jako historyk nie może dochodzić prawdy. Ale musi używać słów: „przypuszczam”, „wydaje się”, „rzekomo”… Natomiast nie może mówić przesądzająco, bo to jest przeciwko prawu i wyrokom — tłumaczył były prezydent.Debata w IPN, która została odwołana miała odbyć się 16 marca br.
Radio Gdańsk, wykiop,pl, wpolityce.pl
fot. wpolityce.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Lech Wałęsa coraz bardziej zirytowany została wyłączona