■■ Halo, tu ziemia! Wałęsa odlatuje coraz bardziej!

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 6 lutego 2016

„Sam obaliłem komunizm, nie liczę na podziękowanie. Jeden mitoman, kłamca zniszczył wielki dorobek mój”.

Sam obaliłem komunizm (…) nie miałem łatwego zadania z jednej strony komuniści ze swoim sztabem antykryzysowym, agenci, z drugiej strony kolesie z najbliższego otoczenia (…) Dzięki Bogu za to, że nie liczyłem i nie liczę na podziękowanie – napisał były prezydent Lech Wałęsa na swoim profilu na portalu „wykop.pl”.

Wypowiedzi te Wałęsa zamieścił po odwołaniu zaplanowanej debaty na temat jego przeszłości. W styczniu były prezydent napisał list do prof. Mirosława Golona, dyrektora gdańskiego IPN, z prośbą o zorganizowanie debaty, która „mając na względzie prawdę historyczną”, byłaby „publicznym finałem sprawy tzw. Bolka z jego udziałem”.

W odpowiedzi IPN wydał komunikat, w którym wyraził gotowość zorganizowania debaty. Do udziału w dyskusji zaproszono biografów Lecha Wałęsy, w tym Pawła Zyzaka, dr hab. Jana Skórzyńskiego, dr. Andrzeja Drzycimskiego oraz prof. Sławomira Cenckiewicza i dr. Piotra Gontarczyka. Zaproszono również dr. Grzegorza Majchrzaka, dziennikarza Piotra Semkę oraz reżysera i publicystę Grzegorza Brauna.

Były prezydent miotał się w tej sprawie od ściany do ściany – a to apelując o dyskusję, a to umawiając się w dniu debaty na… spotkanie w Chile. Sporo informacji o tym, jak wyglądają kulisy sprawy przynosi blog Wałęsy. Jak czytamy w jednym z ostatnich wpisów byłego prezydenta… debata nie dojdzie do skutku, a IPN nie będzie organizatorem dyskusji, ale oskarżonym przed sądem.

IPN opowiedział się po stronie manipulacji i kłamstw opracowanych i podrzuconych przez SB. Wobec tego oddaję IPN do sądu wierząc że sąd zrobi to dokładniej zawodowa co może doprowadzi wreszcie do prawdy — napisał były prezydent. Wałęsa opublikował jednocześnie skany dokumentów, które mają dowodzić, że nie współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa.

Trzech ludzi, a właściwie jeden mitoman, kłamca, zniszczył wielki dorobek mój i Solidarności. Czy ktoś za tym stoi? Czy indywidualna zawiść, głupota mitomania, tego nie wiem? Wolność wolnością. Demokracja demokracją, ale co z prawdą i odpowiedzialnością? — denerwuje się Wałęsa. Wszystkie miejsca do udowadniania dały głos, a Oni swoje łamiąc prawo i wyroki sądowe. Zostaje w prowadzić pojedynki — dodaje.

Czyżby były prezydent zamierzał pojedynkować się z prof. Cenckiewiczem?

wykop.pl, telewizjaepublika.pl, wPolityce.pl
fot. blog Lecha Wałęsy

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Halo, tu ziemia! Wałęsa odlatuje coraz bardziej! została wyłączona