■■ A P E L Grupy Roboczej Weteranów Opozycji Antykomunistycznej ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ listy, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, ■ oświadczenia by Maciejewski Kazimierz on 9 lutego 2016
Do wiadomości:
Kancelaria Prezydenta i Premiera RP, Marszałek Senatu, kluby parlamentarne oraz media

8 lutego 2016 r.

Pan Marek Kuchciński
Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej

APEL DO SEJMU GRUPY ROBOCZEJ

Szanowny Panie Marszałku

Od 31 sierpnia 2015 r. obowiązuje ustawa o Pomocy Działaczom Opozycji Antykomunistycznej i Osobom Represjonowanym. Środowiska weteranów opozycji antykomunistycznej od początku procesu legislacyjnego protestowały przeciwko takiemu charakterowi prawa, albowiem wynikające z ustawy kryterium dochodowe zawęża przyznane świadczenia pieniężne do bardzo wąskiego kręgu osób, ignorując olbrzymią większość pozostałych ludzi. Dowodzą tego skandaliczne wyniki dotychczasowej realizacji ustawy, która w swej treści jest kpiną z walczących o niepodległy byt Państwa Polskiego. Wielu polityków stale wyraża nam wdzięczność za ofiarę złożoną na ołtarzu Ojczyzny i na tym to się kończy. Tymczasem dziesiątkom tysięcy komunistycznych oprawców z prokuratury i sądownictwa, a zwłaszcza spod znaku SB i innych służb PRL, dzisiejsza Polska bez wyjątku i dożywotnio wypłaca miesięcznie wielotysięczne emerytury, a ustawa dla ich ofiar ma charakter dyskryminującej jałmużny. Czy dowodzi to faktu, że Polska mniej lub bardziej ciągle jest w rękach niewidzialnego, ale wszechmocnego układu zamkniętego bez względu na okoliczności?

Ci, których formacja odpowiada za skandaliczny wymiar ustawy, obecnie w Senacie RP zgłosili projekt kosmetycznego jej upudrowania, choć ustawa ta nadaje się naprawdę do kosza. Dlatego domagamy się, aby Sejm we współdziałaniu z naszą reprezentacją, niezwłocznie przystąpił do pracy nad rzeczywistą zmianą charakteru i treści ustawy, także w oparciu o nasz obywatelski projekt. Polacy, którzy na to czekają, z powodu doznanych represji to ludzie najczęściej biedni, którzy przedwcześnie i ponad miarę utracili zdrowie, a nade wszystko z każdym dniem jest ich coraz mniej! W sytuacji, kiedy stale trwa walka o to, jaka ma być Polska, pamiętajcie, że w poczuciu odpowiedzialności za jej wynik i przy braku środków na wiele potrzeb, nie wolno bać się nawet radykalnych decyzji zmniejszenia prześladowcom ich sowitych apanaży, przeniesionych żywcem z epoki PRL, na które oni tam zapracowali sprzedając Ojczyznę i niszcząc polskich patriotów. Jeśli brak będzie innych możliwości trzeba to zrobić, aby mieć środki na godne świadczenia dla wszystkich ludzi zasłużonych w walce o suwerenność kraju, bez zaglądania im do portfela, ponieważ jest to haniebne. Inaczej w naszym kraju nigdy nie będzie dobrze, bo młode pokolenia Polaków nie mają pozytywnej motywacji. Trudno znaleźć chętnych do poświęcania się i ofiary, kiedy nawet zdrajcy i oprawcy zawsze mają się lepiej.

W imieniu Grupy Roboczej Weteranów Opozycji Antykomunistycznej:
Andrzej Rozpłochowski, Andrzej Sobieraj, Janusz Olewiński
Reklamy

Możliwość komentowania ■■ A P E L Grupy Roboczej Weteranów Opozycji Antykomunistycznej ■■ została wyłączona