■■ „Cały naród polski może liczyć na wsparcie Węgier”

Posted in ■ aktualności, ■ relacje by Maciejewski Kazimierz on 9 lutego 2016

Beata Szydło spotkała się z Victorem Orbanem

Polacy bardzo cenią sobie przyjaźń i współpracę z Węgrami. Dziękuję za dzisiejsze spotkanie, jest to bardzo ważna wizyta. Mówiliśmy o współpracy w dziedzinie infrastruktury, energetyki i rozwijania szlaków transportowych. Europa potrzebuje silnego głosu państw z naszego regionu – mówiła dziś Beata Szydło po spotkaniu w Budapeszcie z premierem Węgier Victorem Orbanem.

– Ze zrozumieniem przyjmujemy deklaracje Polski o tym, żeby wprowadzić stałe stacjonowanie sil NATO w Polsce – powiedział Viktor Orban.
Polityk dodał, że w centrum polsko-węgierskiego spotkania stały sprawy ekonomiczne.

Wzrost gospodarczy w Europie Środkowej powoduje sukces gospodarczy całej Europy. Chcielibyśmy, żeby na Węgrzech było więcej inwestorów polskich, a w Polsce więcej węgierskich. Planujemy także budowę systemu autostrad pomiędzy Polską a Węgrami oraz stworzenie większej liczby połączeń lotniczych między naszymi krajami – mówił.

Życzę sukcesów polskiemu rządowi. Niezależnie z której strony byłaby wymierzona niegodziwość w stronę Polski, to premier Beata Szydło i cały naród polski może liczyć na wsparcie Węgier stwierdził premier.

Po szefie węgierskiego rządu głos zabrała premier Beata Szydło, która wspomniała o potrzebie rozwiązania kryzysu migracyjnego w Europie. – Powinniśmy wzmocnić strefę Schengen, nieść pomoc humanitarną, ale także rozwiązać problem tam, gdzie jest jego źródło – powiedziała.

Premier polskiego rządu zadeklarowała wsparcie Polaków dla Węgrów. – Polska zawsze będzie wspierała Węgry w ważnych sprawach politycznych. Z panem premierem Orbanem mówiliśmy o współpracy w dziedzinie infrastruktury, energetyki i rozwoju szlaków transportowych. Unia Europejska potrzebuje silnego głosu państw z naszego regionu i powinna rozwijać się równomiernie. Rozmowy w Grupie Wyszehradzkiej jeszcze trwają. Po spotkaniu grupy przedstawimy nasze wspólne stanowisko. Wierzę, że Komisja Wenecka (jej przedstawiciele przyjechali dziś do Polski – przyp. red.) wnikliwie zapozna się z faktami – mówiła Beata Szydło.

Polska premier była także pytana o najbliższe plany gabinetu. Jutro rząd przyjmie plan rozwojowy na cztery lata. Priorytetami są kwestie społeczne, wsparcie dla rodzin. Będziemy również wprowadzali takie projekty, które mają wspomagać polskie firmy. – dodała.

300polityka.pl, twitter.com, niezalezna.pl
fot. twitter.com/KPRM

Reklama

Możliwość komentowania ■■ „Cały naród polski może liczyć na wsparcie Węgier” została wyłączona

%d blogerów lubi to: