■■ Co zabezpieczono u Kiszczaka? ■■

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 17 lutego 2016

Cezary Gmyz: Całą teczkę „Bolka” i 50 kg innych akt

„Pilne. Zabezpieczono całą oryginalną teczkę personalną „Bolka” – ponad 90 kart.
Poza tym około 50 kg innych dokumentów”
– ujawnił na Twitterze dziennikarz „Do Rzeczy” Cezary Gmyz.

Jeśli to prawda, to Lech Wałęsa może mieć poważny problem. Oryginalna teczka „Bolka” – w całości – rozwieje wszelkie wątpliwości.

Co znajduje się w pozostałych 50 kg akt?
Można domyślać się, że są tam również inne teczki „w całości”.

Cezary Gmyz dodał także:
Są to oryginały donosów i pokwitowań TW Bolka, a nie kopie. Prócz tego duża ilość zdjęć z Magdalenki

Wczoraj przez kilka godzin – do późnego wieczora – policjanci dokonywali, w obecności prokuratorów Instytutu Pamięci Narodowej, przeszukania w warszawskim domu Marii Kiszczak. Wyniesiono stamtąd kilka kartonów dokumentów.

Przeszukanie to efekt wizyty wdowy po Kiszczaku w IPN. Przedstawiła ona zapisaną obustronnie odręcznie kartkę papieru zatytułowaną „Informacja opracowania ze słów T.W. „Bolek” z odbytego spotkania w dniu 16 XI 74 r.” datowaną: Gdańsk, dn. 16.11.74, opatrzoną w lewym górnym rogu nagłówkiem „źrodł. T.W. „Bolek”, przyj. rez. „Madziar”, wpłyn. 16 XI 74 r., odeb. kpt. Z. Ratkiewicz” – jak podał IPN w oświadczeniu.

Rzeczniczka IPN podała dziś, że Maria Kiszczak żądała za dokumenty 90 tys. zł. Teraz to, co znaleziono u niej w domu, jest w dyspozycji prokuratorów. Mają oni odnieść się do zawartości akt na dzisiejszej konferencji prasowej.

niezalezna.pl
fot. @gemini3131

z archiwum strony:
Lech Zborowski, 2009.04.10 21:53

Tajemnice piwnicy Marszałka Borusewicza

Pan Marszałek pomija całkowitym milczeniem fakt, ze dokumenty na swój temat ma w swoich rękach już od czasów, kiedy nikt z nas nie miał do nich żadnego dostępu. Co więcej, był on w posiadaniu dokumentów na temat wielu innych osób, w tym swoich WZZtowskich kolegów w czasie, kiedy oni sami nie wiedzieli, ze takie dokumenty istnieją. Chciałbym, aby pan Marszałek równie publicznie jak atakuje IPN odpowiedział jak wszedł w ich posiadanie. przeczytaj cały artykuł

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Co zabezpieczono u Kiszczaka? ■■ została wyłączona