■■ Andrzej Gwiazda: Szaf z dokumentami może być więcej

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ, Gwiazda Andrzej by Maciejewski Kazimierz on 18 lutego 2016

– Takie archiwum może zawierać nazwiska zupełnie niespodziewane, nazwiska ludzi, których nie podejrzewaliśmy o współpracę z SB. Jestem przekonany, że istnieją jeszcze inne takie szafy, ale nie wiem, czy zostaną otwarte publicznie – mówił w TVP Info Andrzej Gwiazda, legendarny działacz antykomunistycznego podziemia.

Według Andrzeja Gwiazdy, legendy antykomunistycznej opozycji, sama sprawa ewentualnej współpracy Lecha Wałęsy z SB „została już wyjaśniona” i z dokumentów zgromadzonych przez Czesława Kiszczaka będzie się o niej można dowiedzieć najwyżej „jakiś ciekawostek”.

– Takie archiwum może zawierać nazwiska zupełnie niespodziewane. Były już takie sprawy, że niby przypadkowe dokumenty ujawniały współpracę z SB ludzi, którzy dotąd nie byli o to podejrzewani – mówił Gwiazda.

Opozycjonista twierdził, że on sam podejrzewał Wałęsę o współpracę z SB od trzeciego dnia strajku w stoczni. Mówił także, że jest przekonany o istnieniu archiwów podobnych jak to Kiszczaka u innych osób związanych z komunistyczną bezpieką.

Tvp Info, fronda.pl
fot. M. Czutko / wPolityce.pl

Reklama

Możliwość komentowania ■■ Andrzej Gwiazda: Szaf z dokumentami może być więcej została wyłączona

%d blogerów lubi to: