■■ Dr Kowalski o IPN: Boją się tego co przejęli i nie wiedzą co zrobić

Posted in ■ aktualności, ■ historia, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 18 lutego 2016

Po spotkaniu z Marią Kiszczak władze IPN są wystraszone

Podczas mojej pracy zauważyłem jedną prawidłowość. Ludzie, do których trafiałem, nigdy nie posiadali teczek dotyczących swojej przeszłości, ale usytuowanych oczko wyżej ich przełożonych – mówił w TV Republika dr Lech Kowalski, historyk wojskowości i autor biografii Czesława Kiszczaka. Dodał, że pion prokuratorski Instytutu Pamięci Narodowej „nie robi nic”, by te teczki odzyskać.

Historyk mówił: „już prawie od 20 lat krążę po domach różnych generałów i byłbym zdziwiony, gdyby w mieszkaniu Czesława Kiszczaka nie było żadnych ważnych dokumentów”.

Dodał, że po spotkaniu z Marią Kiszczak władze IPN są wystraszone.

– Oni się boją tego, co przejęli i nie wiedzą, co zrobić. Prezes Łukasz Kamiński jest tuż przed wyborami kierownictwa Instytutu, dlatego ta sprawa nie jest mu na rękę. Poziom prokuratury w IPN jest taki, że jak próbowano postawić zarzuty gen. Wojciechowi Jaruzelskiemu, to po 20 minutach spotkania z jednym z prokuratorów IPN wiedziałem, że w konfrontacji z Jaruzelskim ten człowiek zostanie zwyczajnie „połknięty” – podkreślił.

Zdaniem Kowalskiego, posiadana przez IPN teczka TW „Bolka” wystarczy, by pogrążyć byłego prezydenta. – Teraz mają już wszystko – dodał.

telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl
fot. screen z telewizjarepublika.pl

Reklamy

Możliwość komentowania ■■ Dr Kowalski o IPN: Boją się tego co przejęli i nie wiedzą co zrobić została wyłączona